Podsumowanie sezonu 2022/2023 piłkarzy Lewartu Lubartów

Piłkarze Lewartu Lubartów zakończyli rozgrywki IV ligi sezonu 2022/2023 na siódmym miejscu w tabeli grupy mistrzowskiej. Oznacza to, że „biało-niebiescy” utrzymali się w lubelskiej IV lidze, a zapewnili to sobie już po jesiennej części sezonu. Zespół przez całe rozgrywki prowadził Grzegorz Białek, a jego asystentem był Tomasz Mitura.

To był bardzo solidny sezon w wykonaniu „biało-niebieskich”. Lubartowianie od początku znajdowali się w górnej części tabeli grupy pierwszej. Wyniki osiągnięte w pierwszej części sezonu sprawiły, że już po jesiennej części jedenastka z ulicy Parkowej zapewniła sobie awans do grypy mistrzowskiej, a tym samym utrzymanie w IV lidze. Zasadniczy cel na rozgrywki został osiągnięty. W grupie mistrzowskiej zespół zagrał na miarę oczekiwań i możliwości. Przydarzyła się duża wpadka, czyli porażka 1:6 na własnym boisku z Granitem Bychawa. Pozostałe spotkania i osiągnięte w nich wyniki świadczą o tym, że Lewart była w stanie podjąć walkę z każdym zespołem i z każdym był w stanie powalczyć o punkty.

Drużyna w sezonie 2022/2023 stanowiła mieszankę rutyny z młodością. Doświadczeni piłkarze – Damian Podleśny, Jakub Niewęgłowski, Damian Kuzioła, Aleks Aftyka, Bartłomiej Koneczny, Łukasz Najda, Wojciech Majewski, Adrian Pikul, Krystian Żelisko oraz młodzież – m.in. Tomasz Urban, Kacper Sulowski, Mateusz Ciechański, Filip Michałów, Aleksander Pęksa. Takie połączenie przełożyło się na dobre wyniki. Na wyróżnienie zasługuje gra obronna zespołu. Jeżeli skład zespołu w przyszłym sezonie zostanie utrzymany, to Lewart będzie należał do czołowych drużyn lubelskiej IV ligi.

RUNDA WIOSENNA

W rundzie wiosennej sezonu 2022/2023 Lewart rozegrał 13 spotkań, odnotowując: 5 zwycięstw, 4 remisy i 4 porażki, bramki 26-27. Na własnym boisku – 6 spotkań – zwycięstwo, 2 remisy i 3 porażki, bramki 12-18. Na wyjazdach – 7 spotkań – 4 zwycięstwa, 2 remisy i porażka, bramki 14-9.

Strzelcy bramek:

6 bramek – Łukasz Najda, Krystian Żelisko, 4 – Aleks Aftyka, Bartłomiej Koneczny, 3 – Hubert Giletycz, 1 – Filip Michałów, Damian Podleśny oraz bramka samobójcza.

Zagrali w rundzie wiosennej:

W barwach Lewartu wystąpiło 24 zawodników. Żaden nie wystąpił we wszystkich 13 spotkaniach.

12 spotkań – Aleks Aftyka, Dawid Iskierka, Bartłomiej Koneczny, Damian Kuzioła, Wojciech Majewski, Jakub Niewęgłowski, Kacper Sulowski, Tomasz Urban

11 – Bartosz Duda, Filip Michałów, Łukasz Najda

10 – Hubert Giletycz, Adrian Pikul, Sebastian Rejmak

9 – Damian Podleśny

8 – Mateusz Ciechański, Aleksander Pęksa

7 – Kamil Zieliński

6 – Mateusz Bednarczyk

5 – Bartłomiej Tutaj, Krystian Żelisko

3 – Daniel Gliniak

2 – Miłosz Kożuch

1 – Maksymilian Barszczyk.

SEZON 2022/2023

W sezonie 2022/2023 Lewart rozegrał 28 spotkań, odnotowując: 13 zwycięstw, 9 remisów i 6 porażek, bramki 55-41. Na własnym boisku – 14 spotkań – 6 zwycięstw, 5 remisów i 3 porażki, bramki 32-23. Na wyjazdach – 14 spotkań – 7 zwycięstw, 4 remisy i 3 porażki, bramki 23-18.

Strzelcy bramek:

16 bramek – Krystian Żelisko, 11 – Łukasz Najda, 9 – Aleks Aftyka, 8 – Bartłomiej Koneczny, 3 – Hubert Giletycz, 2 – Jakub Niewęgłowski, 1 – Mateusz Bednarczyk, Filip Michałów, Damian Podleśny, Sebastian Rejmak, Kamil Zieliński oraz bramka samobójcza.

Zagrali w całym sezonie:

W barwach Lewartu wystąpiło 25 zawodników – jeden grał tylko jesienią (j), a czterech tylko wiosną (w). Bartłomiej Koneczny opuścił zaledwie jedno spotkanie, Łukasz Najda, Wojciech Majewski, Jakub Niewęgłowski i Tomasz Urban dwa, a Hubert Giletycz i Dawid Iskierka trzy mecze – na ogólną liczbę 28.

27 spotkań – Bartłomiej Koneczny

26 – Łukasz Najda, Wojciech Majewski, Jakub Niewęgłowski, Tomasz Urban

25 – Hubert Giletycz, Dawid Iskierka

24 – Aleks Aftyka, Damian Podleśny

23 – Filip Michałów, Aleksander Pęksa

22 – Mateusz Ciechański, Bartosz Duda

21 – Sebastian Rejmak

20 – Kacper Sulowski

19 – Adrian Pikul, Kamil Zieliński, Krystian Żelisko

17 – Mateusz Bednarczyk

12 – Damian Kuzioła (w)

5 – Bartłomiej Tutaj (w)

3 – Maksymilian Barszczyk, Daniel Gliniak (w)

2 – Miłosz Kożuch (w)

1 – Bartosz Lipski (j).

Tekst i foto: Ireneusz Góźdź; autor zdjęcia grupowego Piotr Wołowik Fotografia