Podsumują projekt „Lubartowskie melodie”

Finał projektu „Lubartowskie melodie”, czyli zajęć gry na instrumentach w Lubartowskim Ośrodku Kultury, związanych z tradycyjną muzyką regionu zaplanowano na sobotę 28 grudnia o godz. 15.30.

Impreza rozpocznie się warsztatami tańca tradycyjnego, gdzie prowadzącym będzie Grzegorz Ajdacki, tancerz i badacz kultury tradycyjnej. O godz. 18.00 będzie koncert  prezentujący dokonania wszystkich grup i uczestników projektu. Usłyszymy pieśni, melodie taneczne, starodawne kolędy, które dawniej były grane i śpiewane na terenie Lubartowa i jego najbliższej okolicy. O godz. 19.30 rozpocznie się świąteczna potańcówka w starym stylu.

Natomiast dzień później 29 grudnia o godzinie 15:00 odbędzie się kolędowanie przed Lubartowskim Ośrodkiem Kultury. Uczestnicy projektu zaśpiewają kilka kolęd rodem z Lubartowa i okolic, a następnie jako grupa kolędnicza będą kolędować w domach.

Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniach. Jest to niebywała okazja, by zapoznać się z zapomnianą już tradycyjną kulturą miasta i regionu. Nauka lubartowskich tańców, posłuchanie starych pieśni, melodii oraz możliwość wspólnej zabawy tanecznej przy dźwiękach prawdziwej starodawnej kapeli to bardzo atrakcyjna oferta w tymże świątecznym radosnym czasie – informuje Sebastian Pikula, prowadzący zajęcia w ramach projektu „Lubartowskie melodie”.
Wydarzenia odbędą się w ramach stypendium Ministra Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Sylwia Cichoń