Podwójny sukces Przemka z II LO

Przemysław Podleśny, uczeń II Liceum Ogólnokształcącego im. P. Firleja w Lubartowie, jako jedyny z powiatu zakwalifikował się do etapu centralnego Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH” z dwóch przedmiotów: matematyki i fizyki.

Olimpiada „O Diamentowy Indeks AGH” od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Laureaci Olimpiady przyjmowani są na studia w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie z pominięciem procedury rekrutacyjnej. Celem konkursu jest zachęcenie młodzieży do intensywniejszej nauki przedmiotów ścisłych i przyrodniczych: matematyki, fizyki, chemii i geografii oraz lepsze przygotowanie uczniów do podjęcia studiów technicznych. Rywalizacja o indeksy jest trzystopniowa, sama kwalifikacja do etapu centralnego to dla większości cel nieosiągalny.

Przemek Podleśny zakwalifikował się do dwóch finałów – z matematyki i fizyki, pracując pod opieką Jolanty Prokopowicz oraz Ewy Biernackiej. Ogromny sukces Przemka podkreśla fakt, że żaden inny uczeń powiatu lubartowskiego nie uzyskał w tym roku wystarczającej ilości punktów, aby uczestniczyć w etapie centralnym Olimpiady. Przemkowi udało się to z dwóch przedmiotów już w klasie pierwszej!

Gratulujemy i życzymy powodzenia 19 oraz 20 marca w Krakowie!

AO

Przemek