Podziękowano rodzinom zastępczym z naszego terenu

Spotkanie z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego zorganizowano 30 maja w Starostwie Powiatowym w Lubartowie. Doceniono zaangażowanie i trud włożony w zapewnienie wychowania i opieki dzieciom. Zaproszone rodziny otrzymały dyplomy, kwiaty i upominki.

W Sali Rycerskiej zgromadziły się rodziny zastępcze z powiatu lubartowskiego, dzięki którym dzieci pozbawione opieki mają szansę na bezpieczne i spokojne dzieciństwo, na wsparcie i akceptację, na dom pełen ciepła i miłości. Wszystkim tym rodzinom wręczono podziękowania. W spotkaniu uczestniczyli pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Lubartowie, które zajmuje się organizacją pieczy zastępczej oraz Zarząd Powiatu. W jego imieniu podziękowania mieszkańcom powiatu za otwartość, serce i odwagę, aby przyjąć do swojego domu dzieci, które potrzebują miłości, życzliwości i wsparcia, złożyła starosta Ewa Zybała.

Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Magdalena Monist- Czerwińska wspomniała, że w chwili obecnej na terenie powiatu lubartowskiego funkcjonują 74 rodziny zastępcze, jednak są duże potrzeby związane z zapewnieniem opieki dzieciom:  – Do PCPR w ubiegłym roku wpłynęło ponad 1500 zapytań dotyczących nagłej potrzeby umieszczenia ponad 3220 dzieci w pieczy zastępczej. Każde dziecko zasługuje na miłość, na bezpieczny dom. To właśnie dzięki wam takie dzieci poszkodowane, dzieci z ciężkim bagażem złych doświadczeń, poszkodowane przez los mają szansę na lepszą przyszłość. Tego co robicie nie sposób wycenić. To jest bezcenne. Serdecznie wam dziękujemy – mówiła do zebranych gości dyrektor PCPR.

 Na temat rozwiązań dotyczących organizacji wsparcia dla dziecka w przypadku niemożności zapewnienia dziecku opieki i wychowania przez rodziców, można przeczytać na stronie internetowej Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Lubartowie.

Sylwia Cichoń