Pojazd przewrócił się na bok

Oficer Prasowy KP PSP w Lubartowie informuje, że w okresie od dnia 09.12. do dnia 15.12. na terenie powiatu lubartowskiego powstało 6 zdarzeń, w tym  2 pożary oraz 4 miejscowe zagrożenia.

W dniu 10.12. o godz. 16:58 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Wandzin, gm. Lubartów. Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, że na drodze krajowej DK 19 doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych ( Skoda Octavia, Peugeot 307 oraz Opel Insignia). Wszyscy uczestnicy zdarzenia opuścili pojazdy o własnych siłach. Przybyły na miejsce Zespół Pogotowia Ratunkowego udzielił pomocy 2 osobom podróżującym Peugeotem. Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu instalacji elektrycznej oraz oświetleniu terenu. Po chwili zakończenia działań ruch na drodze odbywał się wahadłowo.
W działaniach udział brały 2 zastępy JRG Lubartów oraz zastęp z OSP w Wólce Rokickiej.

W dniu 11.12. o godz. 14:56 wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w Lubartowie na ulicy Lubelskiej.
Po przybyciu na miejsce stwierdzono, że w zdarzeniu uczestniczy samochód osobowy marki Opel Astra oraz terenowy Hyundai Galloper. Pojazd terenowy kierowany przez mężczyznę przewrócił się na lewy bok. Poszkodowani po przeprowadzeniu wstępnych badań przez Zespół Ratownictwa Medycznego pozostali na miejscu. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu instalacji elektrycznej. Do chwili usunięcia pojazdów z jezdni występowały utrudnienia dla uczestników ruchu. Przebieg i okoliczności w jakich doszło do zdarzenia wyjaśnia policja. W działaniach udział brały 2 zastępy JRG Lubartów.