Pokaz mody patriotycznej u przedszkolaków

W ramach projektu „Piękna Nasza Polska Cała”  28 października w Przedszkolu Miejskim nr 4 w Lubartowie zorganizowano Pokaz Mody Patriotycznej, w którym wzięły udział dzieci z grup Jeżyki i Misie.

 

Celem realizowanego zadania było kształtowanie postaw patriotycznych: dumy z bycia Polakiem, szacunku do barw narodowych. W tym dniu sala zamieniła się w wybieg, a przedszkolaki w modelki i modeli. Już od rana w grupach królowały biało-czerwone barwy.

Pokaz rozpoczęła się piosenka projektowa pt. „Piękna Nasza Polska Cała”. Następnie dzieci rozpoczęły prezentowanie swoich kreacji, które nawiązywały do historii, kultury, tradycji polskiej oraz barw narodowych. Wśród kostiumów dominowały stroje ludowe, militarne, biało-czerwone. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom oraz słodki poczęstunek. Cały pokaz dostarczył Misiom i Jeżykom wiele emocji, radości i uśmiechu.

Składamy serdeczne podziękowanie dla Rodziców naszych przedszkolaków, którzy wykazali się zaangażowaniem, kreatywnością przygotowując stroje dla swoich pociech.

G. Szymona, S. Wojnowska