Policja apeluje, by zostać w domu

Policjanci wspólnie z innymi służbami apelują upominają i pouczają mieszkańców o odpowiedzialnym zachowaniu w czasie epidemii wirusa COVID-19. Pamiętajmy, że w tej walce lekarze, ratownicy medyczni, pielęgniarki i służby mundurowe nie muszą być sami. Każdy z nas może ich wspomóc, przestrzegając obowiązujących przepisów. #Zostańwdomu.

   Wszyscy mamy jeden cel, a jest nim bezpieczeństwo i ochrona przed rozprzestrzenianiem się wirusa Covid – 19. Dlatego policjanci liczą na zrozumienie i na to, że mieszkańcy zostaną w domu. Na ulicy można spotkać patrole policji i wojska. Podczas służby funkcjonariusze będą reagować, rozmawiać, pouczać i odwoływać się do rozsądku.

  To nie czas na wyjazdy i spotkania ze znajomymi. To co powinniśmy teraz zrobić, to zostać domu, w gronie najbliższych i w ten sposób ograniczyć rozprzestrzenianie się choroby.

 Pamiętajmy, że osoby poniżej 18 roku życia nie mogą przebywać poza miejscem zamieszkania bez opieki osoby dorosłej.    Dla policjantów to czas wytężonej służby, dla wszystkich mieszkańców będzie to kolejny egzamin z odpowiedzialności, rozsądku, dbałości o zdrowie i życie swoje i innych ludzi.