Policja podsumowała weekend na drogach

Podczas minionego weekend policjanci z lubartowskiej komendy zatrzymali 3 kierujących, którzy poruszali się po drogach bez uprawnień do kierowania, ponadto jednemu zatrzymali uprawnienia za kierowanie samochodem po użyciu narkotyków.

W ubiegły piątek policjanci z Komisariatu Policji w Kocku zatrzymali w Dębicy do kontroli drogowej motocykl marki MZ, którym kierował 25-letni mieszkaniec gm. Ostrówek. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że kierujący miał w organiźmie ponad 3 promile alkoholu. Mężczyzna nie posiadał również uprawnień do kierowania pojazdami.

W niedzielę do kontroli drogowej w Sernikach został zatrzymany 27-latek z powiatu lubartowskiego. Jak okazało się w trakcie kontroli, w portfelu posiadał substancję wyglądem przypominającą narkotyk. Substancją tą okazała się amfetamina. W związku z podejrzeniem przez policjantów, że mężczyzna mógł również kierować samochodem pod działaniem środków narkotycznych, został przewieziony do komendy w celu sprawdzenia. Przypuszczenia okazały się prawidłowe, mężczyzna kierował samochodem pod działaniem narkotyków. 27-latkowi zatrzymano uprawnienia do kierowania pojazdami.

Kolejnym kierowcą, który został zatrzymany do kontroli drogowej w niedzielę, tym razem w Ciotczy był 27-latek z gm. Michów. Mężczyzna kierował samochodem osobowym marki Skoda, będąc pod wpływem alkoholu. Jak się również okazało, nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Również w niedzielę policjanci z lubartowskiej komendy w Pałecznicy Kolonii  zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Audi, którego kierujący również kierował samochodem nie posiadając uprawnień do kierowania. Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny samochodu, natomiast auto zostało odholowane.

Wszyscy kierujący za swoje postępowanie odpowiedzą zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi.

Apelujemy o rozważną jazdę i zachowanie ostrożności. Kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem narkotyków czy też alkoholu grozi karą grzywny, ograniczenia wolności czy też pozbawienia wolności do lat 2.

KPP Lubartów