Policja: Uwaga na kieszonkowców

W ostatnich dniach policja odnotowała wzmożoną aktywność kieszonkowców. Musimy pamiętać, że złodzieje wciąż modyfikują techniki kradzieży. Do kradzieży kieszonkowych dochodzi szczególnie na terenie targowisk oraz sklepów. Łupem kieszonkowców padają portfele, pieniądze i dokumenty. Pamiętajmy, że każdy może paść ofiarą złodzieja- są jednak sposoby, żeby się przed nimi ustrzec.

   Cotygodniowe targowiska  przyciągają oprócz kupujących i sprzedających również złodziei. Kieszonkowcy wykorzystują chwilową nieuwagę, roztargnienie  i pozbawiają kupujących   portfeli, pieniędzy i innych przedmiotów. W ostatnim czasie na terenie powiatu lubartowskiego podczas zakupów kilka osób  padło ofiarą kieszonkowców. Chwila nieuwagi zakończyła się utratą portfeli z dokumentami i pieniędzmi. Kradzieże  miały miejsce w czasie zakupów na targowisku.

    Policjanci apelują  o rozwagę. Nie kuśmy losu swoim nieostrożnym postępowaniem. Bądźmy przewidujący  i pamiętajmy, że kradzież z torebek nie przedstawia większej trudności dla złodzieja, dlatego robiąc zakupy zawsze uważajmy na portfel, torebkę i nasze zakupy.  Starajmy się je mieć zamknięte, możliwie jak najbliżej ciała, najlepiej w zasięgu naszego wzroku. Zwracajmy uwagę na tzw. „sztuczny tłok”- w trakcie takich sytuacji najczęściej dochodzi do kradzieży kieszonkowych. Wychodząc z domu zastanówmy się, czy koniecznie musimy zabierać ze sobą wszystkie ważne dokumenty, klucze, więcej gotówki niż rzeczywiście potrzebujemy. Pamiętajmy, że im więcej posiadamy przy sobie, tym więcej możemy stracić. Robiąc zakupy pamiętajmy również o tym, że tylko nasza ostrożność i uwaga może nas uchronić przed  złodziejem. Widziałeś kradzież dzwoń pod numer  112.

 KPP Lubartów