Policja zatrzymała internetową oszustkę

Lubartowscy policjanci zatrzymali 24-latkę, która jest podejrzana o dokonanie szeregu oszustw, których miała dopuścić się poprzez sprzedawanie towarów na portalu aukcyjnym. Osoby, które przelały pieniądze na konto kobiety, nigdy nie dostały zamówionych przedmiotów.

W poniedziałek 26 sierpnia policjanci Wydziału Kryminalnego lubartowskiej komendy zatrzymali 24-letnią mieszkankę Biłgoraja podejrzaną o liczne oszustwa za pośrednictwem portalu aukcyjnego. Ustalili, że kobieta wystawiała do sprzedaży różne towary, głównie odzież znanych marek, fałszowała też pieniężne przekazy pocztowe. Klienci, którzy przelali pieniądze na konto kobiety, zamówionych produktów nie otrzymali. Kobieta oszukała osoby z całej Polski.

W trakcie przeszukania, w miejscu zamieszkania 24-latki, policjanci ujawnili i zabezpieczyli telefon, który miała wyłudzić. Wartość odzyskanego mienia to kwota około 1 tys. złotych.

We wtorek 27 sierpnia, zatrzymana mieszkanka Biłgoraja, została przesłuchana i usłyszała kilkanaście zarzutów. Osób pokrzywdzonych może być więcej. Prokuratura Rejonowa w Lubartowie zastosowała wobec kobiety środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Kobiecie za popełnione przestępstwa grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.