Policjanci i muzeum w akcji walentynkowej

W dzień zakochanych policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Lublinie i KPP w Lubartowie przeprowadzili akcję dedykowaną bezpieczeństwu w ruchu drogowym „Dojedź(MY) bezpiecznie do celu – Walentynki 2019”. Do policyjnych działań przyłączyli się także pracownicy Muzeum Zamoyskich w Kozłówce, którzy rozdawali kierującym serduszka antystresowe.

Chcieliśmy przypomnieć wszystkim, że uczucia wiążą się z odpowiedzialnością i troską o naszych bliskich także podczas podróży – informują policjanci. –  Celem przeprowadzonych  działań było podniesienie świadomości uczestników ruchu drogowego związanej z zagrożeniami, jakie płyną z niewłaściwych zachowań za kierownicą. Lekceważenie przepisów drogowych niejednokrotnie staje się przyczyną ludzkich tragedii. To idealny dzień, aby uświadamiać kierujących, którzy jednocześnie mogą być mężami, żonami, narzeczonymi czy rodzicami, że uczucie, to nie tylko stan ducha, ale również odpowiedzialność – „na spotkanie lepiej dojechać nieco później, niż nie dojechać wcale”.

Podczas akcji i prowadzonych kontroli policjanci zwracali uwagę na przestrzeganie przez kierowców dozwolonej prędkości, na stan trzeźwości kierujących oraz stan techniczny pojazdów.

fot. KWP Lublin