Policjanci na spotkaniu z dziećmi

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie od początku września prowadzą spotkania mające na celu kształtowanie świadomości i odpowiedzialności wśród dzieci i młodzieży lubartowskich szkół i przedszkoli. Swoimi staraniami o bezpieczeństwo milusińskich policjanci starają się zarazić jak największą liczbę osób i instytucji mogących wesprzeć ich w dbaniu o najmłodszych.
 
Profilaktyka i nauka podstawowych zasad bezpieczeństwa wśród najmłodszych jest jednym z priorytetów dla policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie. Mundurowi regularnie spotykają się na pogadankach z dziećmi z Lubartowskich szkół i przedszkoli. Tym razem policjanci zawitali do Przedszkola Miejskiego nr 1 w Lubartowie gdzie opowiadali najmłodszym o tym jak być bezpiecznym w drodze do przedszkola, jak bezpiecznie bawić w domu i na podwórku oraz co wolno, a czego nie wolno robić dzieciom bez opieki dorosłych. Najmłodsi obejrzeli również film o podstawowych zasadach bezpiecznej zabawy i korzystania z drogi.
Na koniec nie zabrakło też niespodzianek i upominków. Lubartowscy policjanci w trosce o najmłodszych nawiązali współpracę z producentem samochodów, który chętnie włącza się w akcje promujące bezpieczeństwo na drodze. Dzięki temu mundurowi wspólnie z przedstawicielem dystrybutora samochodów firmy hyundai, Panią Magdaleną Marcinek przekazali każdemu dziecku odblaskowy gadżet poprawiający widoczność pieszego na drodze.
POLICJANT_C_6 POLICJANT_C_5 POLICJANT_C_4 POLICJANT_C_3 POLICJANT_C_2 POLICJANT_C_1 POLICJANT_C_7