Policjanci odwiedzili świetlicę

Bezpieczeństwo w szkole, domu i podczas zabawy było głównym tematem spotkania lubartowskich policjantów z dziećmi ze Świetlicy Środowiskowej przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Lubartowie. Mundurowi. W ramach akcji „Bezpieczne Ferie” policjanci zajmujący się prewencją kryminalną odwiedzają przedszkola, świetlice oraz domy kultury ucząc najmłodszych bezpiecznych zachowań w różnych sytuacjach.

 W ramach akcji „Bezpieczne Ferie” lubartowscy policjanci odwiedzili dzieci ze Świetlicy Środowiskowej przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Lubartowie. Celem spotkania było między innymi wyjaśnienie dzieciom jak bezpiecznie korzystać z drogi będąc pieszym lub rowerzystą, jak bawić się bezpiecznie w domu, przedszkolu czy na placu zabaw. Funkcjonariusze przypomnieli także jak ważne jest to, aby każde dziecko już od najmłodszych lat uczyło się podstawowych zasad bezpieczeństwa. Na koniec na najmłodszych czekała niespodzianka.

Dzięki uprzejmości Burmistrza Miasta Lubartów oraz Drukarni „Dako” każde dziecko dostało odblaskowy gadżet poprawiający widoczność pieszego na drodze oraz „policyjny” plan lekcji z wypisanymi zasadami bezpiecznego zachowania.  Dzieci z entuzjazmem przyjęły prezenty i zapewniły, że będą ich używać oraz stosować się do rad mundurowych.  G.P.