Policjant po służbie złapał rozbójnika

Policjant z Wydziału Ruchu Drogowego lubartowskiej komendy wraz z synem wracając z zakupów zatrzymał sprawcę rozboju. Do zdarzenia doszło w niedzielę przy ul. Technicznej w Lublinie. Pokrzywdzona kobieta odzyskała torebkę, w której znajdowały się pieniądze, dokumenty, telefon oraz aparat fotograficzny. Mł. asp. Marek Niedziela, który podjął interwencję to Najlepszy Policjant Ruchu Drogowego 2012 roku.  W piątek funkcjonariusz wrócił z trzydniowych zawodów, które rozgrywane był w Legionowie.

Do zdarzenia doszło w niedzielę około godz. 15: 00 przy ul. Technicznej w Lublinie. Wracający z zakupów funkcjonariusz lubartowskiej komendy zauważył  biegnących chodnikiem młodych mężczyzn, a w pewnej odległości za nimi  kobietę, która wołała o pomoc.  Mł. asp. Marek Niedziela zauważył, że bluza jednego z młodych mężczyzn jest wypchana. Policjant nie miał wątpliwości, że musiało dojść do przestępstwa. Zatrzymał swój samochód i razem z 14-letnim synem wybiegli by zatrzymać napastników.   Zaraz za nimi zatrzymał się kolejny samochód, z którego także wybiegło dwóch mężczyzn. Chwilę później sprawcy byli już zatrzymani. Jak się okazało byli to dwaj młodzi mieszkańcy Lublina w wieku 13 i 21 lat.

Jak wynikało z relacji pokrzywdzonej, kiedy szła ulicą podbiegł do niej młody mężczyzna i  szarpnął za pasek torebki, którą miała przewieszoną przez ramię. Kobieta upadła na ziemię, nie chciała puścić paska więc napastnik ciągnął ją po chodniku. Kiedy  zauważył, że mężczyzna nie jest sam, w obawie o swoje zdrowie puściła pasek.  Pokrzywdzona po zatrzymaniu napastników  nie kryła radości z odzyskania torebki, w której znajdowały się m.in. dokumenty, telefon, aparat fotograficzny oraz pieniądze.

Zatrzymani przewiezieni zostali na V Komisariat Policji. 13 latek po wykonaniu czynności został przekazany po opiekę matki, jego sprawą zajmie się Sąd ds. Rodziny i Nieletnich. 21 latek dzisiaj doprowadzany będzie do  sądu. W przeszłości mężczyzna wchodził już w konflikt z prawem, na swoim koncie ma kradzieże rowerów  oraz rozbój. Teraz za popełnione przestępstwo grozić mu może do 12 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Lubartowa, który w czasie wolnym od służby podjął interwencję to mł. asp. Marek Niedziela z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji.  W piątek funkcjonariusz wrócił z trzydniowego konkursu, który odbywał się w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.   Mł. asp. Marek Niedziela zdobył tak tytuł najlepszego Policjanta Ruchu Drogowego 2012 roku.

 

R.L.R.