Polka dla dziadziusia, babci, wnusia

Bielinki i Rusałki z Niepublicznego Przedszkola Motylek śpiewająco i wierszem złożyły życzenia swoim babciom i dziadkom w dniu ich święta.

25 stycznia trzy i czteroletnie przedszkolaki śpiewały piosenki i recytowały wierszyki dla swoich babć i dziadków. – Dziś w przedszkolu piękny bal, dla dziadków i dla babć, to jest polka dla dziadziusia, i dla babci, i dla wnusia – zapraszały do tańca.

Starsza grupa Rusałek zobrazowała życie babci i dziadka od narodzin i pierwszego zakochania aż po ślub. Pokazały, jak wyobrażają sobie babcię i dziadka w wózkach i jak w przedszkolu dziadek ciągnie babcię za warkoczyki. Dzieci przypomniały babciom i dziadkom ich szkolne czasy i pierwsze miłosne spojrzenia. Dziękowały za to, że dziadek zabawkę naprawi, a babcia szalik zawiąże w mroźne dni zimowe, gdy rodzice pobiegną do pracy. – Dziś dla babci słońce mamy i całuski dla dziadziusia, aby babcia i dziadziunio w zdrowiu długo żyli – wyśpiewały Rusałki. – Dziadkowie najmilsi, niech precz od was idą wszystkie smutki – życzyły małe Bielinki i zaśpiewały gromkie sto lat dla kochanych dziadków i babć.

Daria Jonaszko