Półkolonie z PMDK za nami

W PMDK w Lubartowie razem z wakacjami zakończyły się półkolonie „Złap lato z PMDK”. W tym roku z trzech turnusów ( 27.06 – 1.07, 4-8.-07 i 25-31.08.2022) wakacyjnych półkolonii w PMDK skorzystało 135 dzieci w wieku 7-12 lat. Program obejmował zajęcia artystyczne z nauczycielami PMDK, warsztaty i wycieczki. Dzieci miały okazję odwiedzić zoo w Wojciechowie, Park Labiryntów  w Rąblowie i przejechać się Nadwiślańską Kolejką Wąskotorową. Ogromną atrakcją były także wyprawy do Stajni Stanka i warsztaty z opieki nad końmi, w których wzięli udział wychowankowie. Za każdym razem nie obyło się bez integracyjnego ogniska, a po powrocie ze stajni grupie starczało jeszcze sił na integracyjny turniej tańca w workach.

Zabawy było mnóstwo, ale w bogatym programie półkolonii zmieściła się także edukacja. 

Podczas trzeciego turnusu odbyło się spotkanie profilaktyczne z dzielnicowym, asp. Kamilem Antolakiem, który przypomniał dzieciom o najważniejszych dla nich zasadach bezpieczeństwa, także w świecie wirtualnym. Ponadto każdy uczestnik miał okazję rozwijać swoje zainteresowania na zajęciach artystycznych z nauczycielami PMDK. Na zajęciach teatralnych królowały gry integracyjne i  dramatyczne, w pracowni muzycznej każdy mógł spełnić swoje marzenia o graniu na instrumentach, a w tanecznej – dzieci uczyły się żonglerki.  W pracowni plastycznej powstały m.in. wianki z naturalnych materiałów, ozdobne doniczki i wycinanki. Na zakończenie ostatniego turnusu  półkolonii „Złap lato z PMDK” wszyscy artyści stali się modelami i zaprezentowali na sobie prace, które powstały na zajęciach plastycznych. Biżuteria i galanteria z papieru w barwach narodowych – polskich i ukraińskich powstała w ramach projektu „INTEGRACJA wspólna KREACJA”, realizowanym przez Powiatowy Młodzieżowy Dom kultury i Lubartowski Ośrodek Kultury.

Po krótkiej sesji zdjęciowej wszyscy uczestnicy spotkali się jeszcze w sali widowiskowej, aby tam przypomnieć sobie cały turnus, oglądając zdjęcia i filmiki na dużym ekranie, a dodatkowo – najnowsze filmy animowane pracowni Kino Bambino PMDK.

PMDK