Półmaraton Lubartowski – dla Kuby pobiegło blisko 250 osób

W niedzielę 11 września prawie 250 biegaczy wzięło udział w III Lubartowskim Półmaratonie „Bez granic”. Głównym organizatorem było Stowarzyszenie Alwernia Franciszkańskie Dzieło Promocji Młodzieży i Rodziny, a współorganizatorami imprezy byli: Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom „Niech się Serce Obudzi” im. Jana Pawła II w Lubartowie, Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Lubartowie, Gimnazjum nr 1 w Lubartowie oraz Lubartowski Ośrodek Kultury. Zmaganiom uczestników towarzyszył festyn integracyjny z udziałem osób niepełnosprawnych, a także Bieg Integracyjny i Bieg Malucha.

Impreza miała wymiar charytatywny. Uczestnicy pobiegli, by pomóc dwunastoletniemu Kubie, mieszkającemu niedaleko Abramowa. W wyniku nieszczęśliwego wypadku chłopiec stracił dłoń. Lekarzom nie udało się jej uratować. Celem biegu była zbiórka na protezę dla chłopca. Festyn integracyjny zorganizowano na placu przed Urzędem Miasta. Były liczne zabawy i konkursy w tak zwanym „miasteczku biegacza”, podczas festynu integracyjnego.

W III Półmaratonie Lubartowskim wystartowało 246 osób. Wcześniej odbył się Bieg Integracyjny, w którym wystartować mógł każdy, bez względu na wiek czy sprawność fizyczną. Trasa głównego biegu (półmaratonu) liczyła 21 kilometrów i przebiegała ulicami Lubartowa oraz na terenie gminy Lubartów (Łucka, Chlewiska) i Serniki. Dyplomy, puchary i nagrody biegaczom wręczali burmistrz Janusz Bodziacki, gwardian Klasztoru Ojców Kapucynów Dariusz Miastowski i prezes PGK Tomasz Marzęda. – Z całego serca pozdrawiam wszystkich uczestników i organizatorów oraz osoby towarzyszące i kibiców III Półmaratonu Lubartowskiego „Вez Granic”. Bardzo się cieszę, że po raz trzeci organizatorzy pozwolili zainspirować Was biegaczy do wysiłku, ale też do pomocy drugiemu człowiekowi – w tym wypadku – Kubie. Za Wasze dobro, za pracę organizatorów składam serdeczne podziękowania i liczę na spotkanie w przyszłym roku –mówił burmistrz Janusz Bodziacki.

Podziękowania złożył też gwardian Dariusz Miastowski: – Świat dzieli się na ludzi normalnych i dobrych. Gdyby zabrakło tych normalnych, nic by się nie stało. Ale gdyby zabrakło ludzi dobrych, to wtedy nastąpiłby koniec świata. Bardzo Wam dziękuję za ten bieg. Aby w nim uczestniczyć, nie tylko trzeba mieć kondycję, siłę, czas, ale przede wszystkim wielkie serce. Kiedy jest ten cel – człowiek potrafi się zjednoczyć, być dobry. Bohaterem jest Kuba, jego mama i brat. To wszystko dla nich. Bardzo dziękuję za bieg, za Wasz trud, za to, że jesteście dobrymi ludźmi. My, Kapucyni, zawsze życzymy Wam tego, z czym szedł przez życie św. Franciszek – pokoju i dobra.

Sylwia Nowokuńska

foto: SN, J.A

 

Wyniki Półmaratonu:

najszybsi zawodnicy w kategorii mężczyzn to:

I m – Ceberak Bartosz – Lubartów

II m – Ożóg Mirosław – Chełm

III m – Bujak Maciej – Lublin

najszybsze zawodniczki to:

I m – Zarzeczna Olga – Lublin

II m – Furmanik Ewa – Świerże

III m – Gajek Magdalena – Lublina

Nagrodzono też zawodników w kategoriach wiekowych: K, M- 18, K,M- 30, K,M- 40, K, M- 50, K,M- 60.

Kompletne wyniki dostępne są na: http://lubartowbiega.pl/wyniki-polmaratonu-bez-granic/