Półmaraton Lubartowski – pobiegną dla Marcela

IX Lubartowski Półmaraton oraz Szóstka „Bez granic”.

W niedzielę 11 września odbędzie się IX Lubartowski Półmaraton „Bez granic”. Organizatorem jest Stowarzyszenie Alwernia Franciszkańskie Dzieło Promocji Młodzieży i Rodziny, a współorganizatorem Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom „Niech się serce obudzi” im. Jana Pawła II. Partnerem w organizacji jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lubartowie. Jak każda impreza organizowana przez Alwernię, również półmaraton i szóstka mają wymiar charytatywny. W tym roku środki finansowe zbierane będą dla pięcioletniego Marcela.

Marcelek jest bystrym i uśmiechniętym pięcioletnim chłopcem. Niestety od urodzenia zmaga się z niedosłuchem, a także koślawością stóp i kolan. Jest to choroba genetyczna – dysplazja wielonasadowa. Marcel od urodzenia poddawany był intensywnej rehabilitacji. Jednak mimo ciężkiej pracy koślawość narastała. Konieczne były dwie operacje, w których rodzice pokładali ogromne nadzieje. Niestety nie przyniosły żadnego efektu poza bólem i cierpieniem.

Po wielu miesiącach poszukiwań szansy, na lepsze życie dla Marcela, pojawiła się nadzieja. Udało się skontaktować z Doktorem Paleyem, światowej sławy ortopedą. Doktor na wizycie zdecydował, że podejmie się operacji obu kolan i stawów skokowych Marcelka. Koszt zabiegu wynoszący ok. 146 tys. zł znacznie przekracza możliwości finansowe rodziny Marcela – ale… razem możemy pomóc Marcelowi.

W czasie imprezy odbędą się dwa równoległe biegi: Półmaraton – długość trasy: 21,0975 km i Szóstka bez granic – długość trasy: 6 km – propozycja dla tych, którzy nie czują się na siłach, aby pobiec dłuższą trasę. W półmaratonie mogą wziąć udział osoby, które ukończyły lub do końca br. ukończą 18 lat, w biegu na 6 km – osoby, które ukończyły 15 rok życia lub do końca br. ukończą 15 lat. Wszystkie osoby niepełnoletnie będą musiały przedstawić w biurze zawodów zezwolenie od rodziców lub opiekunów prawnych na uczestnictwo w biegu. Obydwa biegi wystartują wspólnie o godz. 15.00. Na liście startowej półmaratonu znajduje się już ponad 90 osób. Szczegółowe informacje na temat lubartowskich biegów można znaleźć na kanałach informacyjnych stowarzyszenia Alwernia Lubartów.

Linki do zapisów: https://www.e-gepard.eu/pl/show-race/2397…

https://www.e-gepard.eu/show-race/2398…

ig