Pomagajmy dalej Biance

O 10 miesięcznej Biance z Lubartowa, która nie umie samodzielnie oddychać, przez co na stałe musi być podłączona do respiratora, pisaliśmy na łamach Lubartowiaka nr 6 (750) z dnia 16 marca br. Wywiad z rodzicami Bianki można przeczytać pod linkiem:http://www.lubartowiak.com.pl/fakty/zeby-bianka-mogla-po-prostu-oddychac/.

 Ratunkiem dla Bianki jest kosztowna operacja w Szwecji (100  tys. Euro). Rodzice zorganizowali zbiórkę internetową, by móc „uwolnić” Biankę od respiratora  i dać jej szansę na w miarę możliwości normalne życie. W pomoc Biance zaangażowała się Fundacja Po prostu Pomagam. Możliwie są dwie formy pomocy dziewczynce:

– przekazując darowiznę na rzecz Bianki na konto Fundacji:

Fundacja Po prostu Pomagam

Zawadówka 44A Rejowiec 22-360

numer konta 47 2030 0045 1110 0000 0409 3920

z dopiskiem: Darowizna operacja Bianki

– poprzez stronę PoProstuPomagam.pl, na której prowadzona jest zbiórka „Uwolnijmy Biankę od respiratora – bezcenny oddech”.

Przypominamy, że Bianka cierpi na niezwykle rzadką, potencjalnie śmiertelną chorobę zwaną Klątwą Ondyny – gdy zasypia, przestaje oddychać. Tracheostomia, respirator, koncentrator tlenu, ssak, pulsoksymetr, to nieodłączna część życia Bianki. Na świecie żyje jedynie ok. 300 osób dotkniętych tą chorobą, w Polsce zdiagnozowano 20 przypadków. Jednym z nich jest Bianka z Lubartowa, która przez 20h na dobę podłączona jest do aparatury podtrzymującej jej funkcje życiowe. Klątwa Ondyny sprawia, iż Bianka nie wie, że żeby żyć – musi oddychać. Jedyną szansą na uwolnienie Bianki od całej tej aparatury jest kosztowna operacja w Szwecji. Pomóżmy Biance samodzielnie oddychać.

SN