Pomoc z Lubartowa dotarła do Lwowa

Polskie dzieci we Lwowie otrzymały już paczki świąteczne. Wszystko to dzięki wolontariuszom z II Liceum Ogólnokształcącego w Lubartowie. Przez różnego rodzaju akcje, m.in. „Anielski koncert” w barze Szaman, gdzie grały zespoły: Miąższ, Mighty Lion Sound oraz Mitia z Kijowa, udało się zebrać ogromne ilości darów. .„Anioły z II LO” dziękują wszystkim za bezinteresowne wsparcie akcji.

– Zebraliśmy ponad 450 kg darów, wszystko pojechało na Ukrainę, do Lwowa, gdzie zawieźliśmy paczki dla około setki polskich dzieci skupionych wokół Parafii Świętego Antoniego we Lwowie. Kolejna setka paczek trafiła do domu dziecka we Lwowie, przy ul. Tadżydzkiej. Paczki pojechały również do polskiego przedszkola we Lwowie – mówi koordynator akcji Justyna Świderska- Niedobit.Dwie duże paczki przygotowaliśmy również dla rodzin, których ojcowie zginęli w ostatnich dosłownie miesiącach, na wojnie na wschodzie Ukrainy. Tam zostały malutkie dzieci z matkami, chorymi na raka, w bardzo trudnej sytuacji. Dostaliśmy taką listę z Lublina i tam te paczki dostarczyliśmy.

Na akcji dla Lwowa Anioły z II LO nie poprzestają. Obecnie prowadzona jest już po raz 13 zbiórka darów pn. „Pomóż Koledze Ze Szkolnej Ławki”, której celem jest pomoc uczniom. Co roku wolontariusze przekazują kilkadziesiąt paczek z żywnością i artykułami chemicznymi potrzebującym rodzinom.

PeO

policjaAnioly II LO policjaAnioly II LO_02 policjaAnioly II LO_03 policjaAnioly II LO_04 policjaAnioly II LO_05 policjaAnioly II LO_06