Pomóż dzieciom w Sławucie.”Poczucie zagrożenia towarzyszy nam każdego dnia”

Miasto Lubartów wspólnie z PCK Oddział w Lubartowie zachęca do przygotowania paczek świątecznych dla polskich dzieci w Sławucie.

– Prośba o pomoc to odpowiedź na apel, jaki otrzymaliśmy od Związku Polaków na Ukrainie: W nocy 25 października Rosja zbombardowała nasze miasto. Poczucie straty i zagrożenia towarzyszy nam każdego dnia – taki komunikat przyszedł ze Sławuty – naszego miasta partnerskiego. Do wiadomości dołączona jest prośba: – Zbliża się świąteczny czas i niech on przyniesie nam prawdziwą radość i pokój – Polacy na Ukrainie proszą o pomoc w zorganizowaniu paczek dla ponad stu dzieci – informuje Urząd Miasta Lubartów.

W paczce mogą być np.: kocyk, rękawiczki, czapki, szaliczki, skarpetki, ciepłe rajstopy, książeczki, zabawki i to co dzieci lubią najbardziej, czyli coś słodkiego. Prosimy, aby przynoszone rzeczy były nieużywane. Dzieci mają od 3 do 16 lat.

Naszym przyjaciołom ze Sławuty potrzebne są także takie rzeczy jak: świece, zapalniczki, latarki i baterie oraz papier do drukarki. Można je dołączyć do paczek.

📍Paczki dla dzieci można dostarczać do siedziby PCK przy ul. Jana Pawła II 14 (budynek po straży). Od poniedziałku do piątku, od godz. 9:00 do 16:00 (wejście od ul. Armii Krajowej).

Abyśmy mogli dostarczyć je przed świętami, zbiórka będzie trwała do 15 grudnia.

To najlepszy czas, aby podzielić się dobrocią z tymi, którzy wyjątkowo jej potrzebują. Wspólnie sprawmy, aby poprzez mały gest sprawić dzieciom radość.

Miasto Lubartów zaprasza wszystkich chętnych do udziału w zbiórce.