Ponad 15 tysięcy na pomoc dzieciom

Trzynasty Charytatywny Bal Walentynkowy Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom okazał się… szczęśliwy. – Ogółem, po wstępnym rozliczeniu kosztów imprezy, nasze konto powiększyło się o kwotę 15 500 złotych – mówi Justyna Wereszczyńska, Prezes Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom „Niech się serce obudzi” im. Jana Pawła II w Lubartowie. – To zasługa tych, którzy bawili się razem z nami i okazali swoją szczodrość. Będzie czym wesprzeć naszych podopiecznych.
Podczas balu w Hotelu Wincentów, 11 lutego, zorganizowano nieodłączną aukcję przedmiotów.
– Otrzymaliśmy na przykład ikonę – mówi Justyna Wereszczyńska. – Nie byłoby w tym nic dziwnego, w poprzednich latach licytowaliśmy już takie przedmioty, ale autorką tej jest 14 letnia Aleksandra Pasek. Pracuje pod kierunkiem Edyty Weremczuk. To jej pierwsza praca tego typu, a Ola zdecydowała, by oddać ją na pomoc innym. Dziewczyna o wielkim sercu i ogromnej wrażliwości. Dziękujemy!

Niemal 140 gości zawitało 11 lutego do Zajazdu Wincentów, by bawić się na XIII Balu Charytatywnym Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom „Niech się serce obudzi” im. Jana Pawła II. Wśród nich byli nasi przyjaciele, którzy od lat bawią się na tej imprezie, a także zupełnie nowi goście. W trakcie zabawy odbyła się aukcja przedmiotów, które otrzymaliśmy od sponsorów. Aukcję, w zabawnym jak zwykle stylu, prowadzili Krzysztof Wiącek i Sławomir Nowakowski. Odbyła się także loteria fantowa, w której każdy los wygrywał. Naszą loterię w ogromnym stopniu wsparł Grzegorz Poznański, zwany już przez nas Dobrym Duchem.
Z reguły wiemy, co będzie podlegało licytacji podczas balu. Tym razem jednak okazało się, że nasi goście potrafią nas zaskoczyć kreatywnością. I tak w tym roku otrzymaliśmy… kocyk, ręcznie robiony, śliczny i mięciutki, który podobno działa lepiej niż 500+… sprawdzone na kilku przypadkach, zatem nie mamy powodu nie wierzyć. Wydziergała go samodzielnie Beata Olesiejuk, a wylicytował… wiemy kto, więc będziemy bacznie obserwować rozwój wypadków.
Ogromnym zaskoczeniem był dla nas zestaw figurek wykonanych z… no właśnie, trudno to określić… śrub, gwoździ i podkładek. Autorem tego arcydzieła jest Patryk Włoch, debiutujący na naszym balu. Co można stworzyć z czegoś, co pozornie wydaje się odpadem? Prześliczne i zabawne figurki. Wystarczy trochę wyobraźni. No, może trochę więcej niż trochę.
Otrzymaliśmy również ikonę. Nie byłoby w tym nic dziwnego, w poprzednich latach licytowaliśmy już takie przedmioty, ale autorką tej jest 14 letnia Aleksandra Pasek. Pracuje pod kierunkiem Edyty Weremczuk. To jej pierwsza praca tego typu, a Ola zdecydowała, by oddać ją na pomoc innym. Dziewczyna o wielkim sercu i ogromnej wrażliwości. Dziękujemy.
Ogółem, po wstępnym rozliczeniu kosztów imprezy, nasze konto powiększyło się o kwotę 15 500 złotych. To zasługa tych, którzy bawili się razem z nami i okazali swoją szczodrość. Będzie czym wesprzeć naszych podopiecznych.
Wincentów to miejsce, gdzie jest doskonałe menu, doskonała obsługa i uśmiech dla wszystkich gości. Zapewne dlatego lokal cieszy się takim uznaniem. Niebagatelną zasługę ma w tej mierze Emil Gołota, kierownik restauracji. Nic nie umknie jego spostrzegawczości. Wielki szacunek za profesjonalizm. Wyrazy wdzięczności także dla Michała Kaczora, który pełnił rolę DJ podczas imprezy.
Jest wiele osób, którym winni jesteśmy wdzięczność. Oto lista tych, dla których serce i wrażliwość to życiowa dewiza:
J. R. Smyk, Dario, Zajazd Wincentów, DEKAL, Apteka H. Sidor, E. Domańska, M. Bielecka, Urząd Miasta Lubartów, G. Poznański PSS „Jedność”, B. Olesiejuk, M. J. Gryzio, U. R. Kosiarscy, VIKPOL Z. Warchocki, S. Nowakowski, M. Skiba – Tatarska, M. Grudzień Fit&Gym Club, Luiza Salon Fryzjerski, Noelle Gabinet Kosmetyczny, Centrum Piękna i Relaksu, A. Kusyk, Outlet 4U M. Jedut, LABMED, Mlexer Waśkowscy, K. Ołtuszyk, A. Romanek, D. Szczuchniak, O. Pasek, M. Góźdź – Puchacz, H. Czechowska, M. Jędrzejewski, P. Włoch DIMA – TRUCK, M. Kozioł LTR, E. Weremczuk, M. Żmurek, A. Sierocińska, U. Fiborek – Czakon, M. Jabłoński, M. Wronowska, DePro A. Derecki.
Mamy nadzieję, że wymieniliśmy wszystkich, którzy wsparli nas swoją szczodrością. Gdyby jednak coś nam umknęło, z góry przepraszamy i dziękujemy za okazaną pomoc.
Do zobaczenia za rok. Spotykamy się w tym samym miejscu 10 lutego 2018 roku.

Justyna Wereszczyńska foto. Krzysztof Świć