Ponad 2 tys. zł z koncertu PMDK dla chorych sióstr

2270 zł zebrano 20 stycznia podczas koncertu charytatywnego „Pastorałko nieś się biała” organizowanego przez Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Lubartowie.

W tym roku zbierano pieniądze na leczenie sióstr Moniki i Mileny Koziej z Rozkopaczewa. Cierpią one na rzadką chorobę genetyczną zespół Friedreicha. Powoduje ona silne zmiany zwyrodnieniowe mięśni szkieletowych, mięśnia sercowego, niektórych części układu nerwowego oraz wątroby i trzustki. Siostry zmagają się z codziennym bólem nóg i kręgosłupa.
Nadzieją dla nich jest kosztowna terapia komórkami macierzystymi. Pomóc może dziesięć przeszczepów komórek, a każde podanie kosztuje ok. 15 tys zł. Razem z dojazdami i rehabilitacją to koszt około 400 tys. zł.

27 stycznia Monika i Milena zaczynają drugi etap przeszczepu komórkami macierzystymi w ośrodku w Częstochowie. Po pierwszym widać już niewielkie postępy – mówi Małgorzata Kanar, która włączyła się w pomoc siostrom. – W ubiegłym roku leczenie kosztowało w sumie około 250 tys zł.

Podczas koncertu organizowanego cyklicznie przez PMDK w sali widowiskowej Zespołu Szkół nr 2, wystąpili wychowankowie PMDK z pracowni muzycznej, tanecznej i teatralnej.W organizację koncertu włączyły się też dzieci i młodzież z pracowni plastycznej. Zaśpiewała też Męska Okazjonalna Grupa Wokalna Chórtownia.
– Jesteśmy pod wrażeniem koncertu, dziękujemy za organizację tego wydarzenia. Mamy nadzieję, że będzie lepiej– mówiły na zakończenie siostry Milena i Monika Koziej.

Siostrom można pomóc, przekazując darowiznę na konto Fundacji Avalon 62 1600 1286 0003 0031 8642 6001 z dopiskiem Koziej, 8077. Można przekazać także 1 procent z podatku przy rozliczeniu PIT.

Katarzyna Wójcik, więcej zdjęć na naszym profilu facebookowym