Ponad 21 tysięcy złotych dla Bianki

Znana jest już kwota zebrana dla Bianki Zosi Dzięcioł podczas festynu Kapucynalia oraz z Biegu „Pokój i Dobro”, zorganizowanego przez Stowarzyszenie Alwernia – Franciszkańskie Dzieło Promocji Młodzieży i Rodziny, w sobotę 24 czerwca. Jest to ponad 21 tysięcy złotych.

 

Jak informuje Stowarzyszenie Alwernia – kwota, którą udało się zebrać to 21 088, 23 złotych. Na tę sumę składają się darowizny wszystkich biegaczy, którzy uczestniczyli w V Biegu Pokój i Dobro oraz pieniądze, które uczestnicy festynu wrzucali do puszek w zamian za korzystanie z różnego rodzaju atrakcji.

Przypominamy, że Bieg „Pokój i Dobro” oraz festyn Kapycynalia były imprezami charytatywnymi. W tym roku zbierano pieniądze na leczenie rocznej lubartowianki Bianki Zosi Dzięcioł. Dziewczynka choruje na rzadkie schorzenie, zwane potocznie klątwą Ondyny, które może przyczynić się do jej śmierci. Bianka jest jedną z 20 osób w Polsce, u których stwierdzono tę chorobę, natomiast na świecie ze zdiagnozowaną klątwą Ondyny żyje jedynie 300 pacjentów. Żeby samodzielnie oddychać, dziewczynka potrzebuje operacji, której koszt wynosi 500 tys. zł.

W ogrodzie Ojców Kapucynów był festyn rodzinny „Kapucynalia”. Można było korzystać z licznych atrakcji: ścianka wspinaczkowa, kula sferyczna, czytanie baśni o Śnieżce połączone z występem aktorów, kiermasz ciast, loteria fantowa, gry i zabawy dla dzieci, jazda kucykami, malowanie twarzy, dmuchane zamki oraz licytacje na rzecz Bianki.

Jak co roku wręczano wyróżnienia i nagrodę „Pax et Bonum”, którą otrzymał Szkolny Klub Wolontariusza „Anioły z II LO”. Statuetkę odebrała wraz z młodzieżą opiekun wolontariatu Justyna Świderska – Niedobit. W Biegu „Pokój i Dobro” pierwszy na mecie był Bartek Ceberak, który ufundował puchary i gadżety do rozlosowania wśród uczestników biegu.

SN