Porażka i zwycięstwo lubartowskich Mosirek

Piłkarki Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubartowie rozegrały ostatnio dwa spotkania w II lidze kobiet. Podopieczne Krzysztofa Skomry zdobyły w nich trzy punkty. Na taki dorobek złożyła się domowa porażka z Unią Lublin oraz wyjazdowe zwycięstwo z Rolnikiem Biedrzychowice. Po dziewięciu kolejkach w ligowej tabeli lubartowianki zajmują czwarte miejsce z dorobkiem 16 punktów.

W ósmej kolejce MOSiR Lubartów rywalizował na własnym boisku z Unią Lublin, czyli liderkami
rozgrywek. Mecz na szczycie miał dodatkowo wymiar regionalnych derbów. Lider z Lublina
zaprezentował się w Lubartowie bardzo solidnie. Piłkarski Unii wyszły na prowadzenie w pierwszej
połowie i taki stan utrzymał się do końca. Tym samym komplet punktów zgarnęły przeciwniczki. W
ostatniej kolejce panie piłkarki z Lubartowa grały na wyjeździe z Rolnikiem Biedrzychowice. „Mosirki”
wygrały 5:1, prowadząc do przerwy 3:0. Bramki zdobyły: Julia Litwińczuk, Katarzyna Orzepowska, Iga
Karpińska, Klaudia Matyjaszczyk i Katarzyna Lipowska.
W najbliższą niedzielę 22 października o godzinie 12.00 w Lubartowie rozpocznie się mecz MOSiR
Lubartów – Dąb Zabierzów Bocheński. Będzie to ostatni mecz w rundzie jesiennej „mosirek” w roli