PORAŻKA I ZWYCIĘSTWO PIŁKARZY LEWARTU

Zakończyła się pierwsza część rozgrywek IV ligi lubelskiej w sezonie 2022/2023. Piłkarze Lewartu Lubartów, którzy występowali w I grupie rozegrali dwa ostatnie spotkania na tym etapie. W drugim wiosennym ligowym pojedynku przegrali 2:4 na własnym boisku ze Stalą Poniatowa. Natomiast w meczu zamykającym rozgrywki grupowe pokonali na wyjeździe Orlęta Łuków 2:1. Podopieczni Grzegorza Białka po osiemnastu kolejkach w ligowej tabeli zajęli trzecie miejsce. Zgromadzili 35 punktów i w drugiej części sezonu zagrają w grupie awansowej.

PIERWSZA DOMOWA PORAŻKA W SEZONIE

W drugiej kolejce wiosennych spotkań piłkarze Lewartu grali u siebie ze Stalą Poniatowa. Beniaminek spisuje się w tym sezonie bardzo dobrze i zapowiadało się ciekawe widowisko. Dodatkowym smaczkiem była walka o drugą lokatę na koniec zmagań w grupie pierwszej. Przeciwnik wysoko zawiesił poprzeczkę przed podopiecznymi Grzegorza Białka. Do przerwy to przyjezdni dyktowali warunki gry. Strzelili gola i zasłużenie prowadzili. Po zmianie stron miejscowi zaatakowali i w odstępie kilku minut Łukasz Najda i Krystian Żelisko pokonali bramkarza Stali. Lewart w tym fragmencie spotkania był wyraźnie lepszy. Później dwa indywidualne błędny miejscowych piłkarzy spowodowały, że to goście wyszli na prowadzenie. W końcówce Najda był w sytuacji sam na sam z bramkarzem Stali i mógł doprowadzić do remisu. Zamiast tego przeciwnik w doliczonym czasie gry strzelił czwartą bramkę i wyjechał z Lubartowa z kompletem punktów. Była to pierwsza ligowa porażka piłkarzy Lewartu na własnym boisku w tym sezonie.

ZWYCIĘSTWO NA ZAKOŃCZENIE

W meczu kończącym pierwszą część sezonu „biało-niebiescy” pokonali w Łukowie miejscowe Orlęta 2:1. Było to dość specyficzne spotkanie ze względu na podwójne osłabienie rywali. Pierwszą czerwoną kartkę sędzia pokazał już w 15 minucie. Od 40 minuty zawodnicy z Łukowa grali dziewięciu na jedenastu. Po tej drugiej karze goście objęli prowadzenie po bramce strzelonej przez Aleksa Aftykę. Zapowiadało się na wysokie zwycięstwo faworyta. Tymczasem gospodarze w 54 minucie doprowadzili do remisu grając w podwójnym osłabieniu. Sytuacja ta podziałała na Lewart bardzo mobilizująco. Już po minucie Łukasz Najda trafił do siatki Orląt i Lewart wyszedł na prowadzenie. Więcej bramek już kibice w tym spotkaniu nie zobaczyli i dlatego trzy punkty zainkasowała jedenastka z Lubartowa.

Dokumentacja ostatnich spotkań ligowych Lewartu Lubartów:

Lewart Lubartów – Stal Poniatowa 2:4 (0:1); bramki dla Lewartu zdobyli: Łukasz Najda w 58, Krystian Żelisko w 65 minucie.

Skład Lewartu: Tutaj – Michałów (od 82 min. Giletycz), Niewęgłowski, Majewski (od 86 min. Iskierka), Urban (od 82 min. Pęksa), Koneczny (od 62 min. Duda), Gliniak (od 72 min. Kuzioła), Sulowski (od 46 min. Pikul), Najda, Aftyka, Żelisko.

Orlęta Łuków – Lewart Lubartów 1:2 (0:1); bramki dla Lewartu zdobyli: Aleks Aftyka w 41, Łukasz Najda w 55 minucie.

Skład Lewartu: Tutaj – Michałów, Niewęgłowski, Majewski, Urban (od 80 min. Sulowski), Koneczny (od 64 min. Rejmak), Gliniak (od 85 min. Duda), Pikul (od 64 min. Kuzioła), Najda (od 89 min. Bednarczyk), Aftyka (od 80 min. Iskierka), Żelisko.