PORAŻKA LEWARTU NA ZAKOŃCZENIE SEZONU

Piłkarze Lewartu zakończyli sezon 2017/2018 na czwartym miejscu

Piłkarze Lewartu Lubartów zakończyli udział w rozgrywkach lubelskiej IV ligi w sezonie 2017/2018. W ostatnim ligowym spotkaniu podopieczni Łukasza Mierzejewskiego przegrali 2:4 na wyjeździe z Kłosem Chełm. Zawodnicy z Lubartowa w końcowej tabeli sezonu zajęli czwarte miejsce. Zgromadzili czterdzieści osiem punktów. Na taki wynik złożyło się 15 zwycięstw, 3 remisy i 10 porażek.

Przed ostatnią kolejką sezonu drużyna z Lubartowa miała jeszcze teoretyczną szansę na zajęcie trzeciego miejsca w ligowej tabeli. Aby tak się stało, lubartowianie musieli wygrać z Kłosem i liczyć, że Tomasovia Tomaszów Lubelski nie zdobędzie u siebie kompletu punktów z Ładą 1945 Biłgoraj.

W pierwszej odsłonie meczu z Kłosem, Lewart był zdecydowanie lepszym zespołem. Przewagę udokumentował w 40 minucie, gdy po bramce kapitana zespołu Karola Bujaka objął prowadzenie. Niestety, jeszcze przed przerwą gospodarze wyrównali. Po zmianie stron miejscowi zdobyli gola i to Lewart musiał gonić wynik. Reakcja gości była niemal natychmiastowa i za sprawą najlepszego strzelca Lewartu Michała Zubera w meczu był remis. Końcówka meczu należała do zawodników Kłosa. W ostatnim kwadransie trafili dwa razy i zgarnęli komplet punktów. Lubartowska jedenastka nawet w przypadku zwycięstwa nie wskoczyłaby na pudło. Swoje spotkanie wygrała Tomasovia i to zespół z Tomaszowa Lubelskiego zajął trzecie miejsce w tabeli końcowej sezonu 2017/2018 w lubelskiej IV lidze.

W następnym numerze „Lubartowiaka” zamieścimy podsumowanie sezonu 2017/2018 piłkarzy Lewartu Lubartów w lubelskiej IV lidze.

Kłos Chełm – Lewart Lubartów 4:2 (1:1); gole dla Lewartu zdobyli: Karol Bujak w 40, Michał Zuber w 55 minucie.

Skład Lewartu: Parzyszek – Majewski (od 58 min. Pokrywka), Turewicz, Piasek, Marzęda, Adamczuk, Adrian Pikul (od 76 min. Terlecki), Szkutnik (od 68 min. Michna), Dawid Pikul, Bujak, Zuber.