Porozumienie w sprawie szkolenia piłkarzy

„Piłkarski Lubartów” – pod taką nazwą 7 sierpnia zostało podpisane w Urzędzie Miasta porozumienie w sprawie doskonalenia młodzieży trenującej piłkę nożną w lubartowskich klubach.

Dzięki porozumieniu władz miasta z MOSiR Lubartów, MKS Lewart Lubartów i KS Orlik Lubartów będzie się odbywało szkolenie młodych piłkarzy. – Nasze porozumienie ma na celu uszczegółowienie zasad związanych ze szkoleniem młodzieży. Stawiamy na szkolenie i będziemy rozwijali ten element życia piłkarskiego zawodników. Wierzymy głęboko, że jak wzmocnimy szkolenie, to za kilka lat wychowamy takiego zawodnika jak Robert Lewandowski czy Artur Boruc wśród bramkarzy. Chcemy, żeby zdolna młodzież zostawała w Lubartowie, a nie musiała trenować w klubach z innych miast – mówił burmistrz Krzysztof Paśnik.

Jak informowali uczestnicy porozumienia – w kadrze pierwszego zespołu  Lewart od dawna wzrasta liczna zawodników przyjezdnych. W sezonie 2019/2020, kiedy to MKS Lewart wywalczył awans do trzeciej ligi, w kadrze pierwszej drużyny wychowankowie lubartowskich klubów stanowili jedynie 35 procent zespołu.

Porozumienie ma doprowadzić do zwiększenia liczby wychowanków w kadrze pierwszego zespołu Lewartu, powołań wychowanków lubartowskich szkoleniowców do kadr wojewódzkich w różnych kategoriach wiekowych oraz awansu sportowego wszystkich grup młodzieżowych występujących w lubartowskich klubach. Ponadto ma ujednolicić i zwiększyć efektywność szkolenia dzieci i młodzieży w piłce nożnej w Lubartowie m.in. poprzez wspólne tworzenie harmonogramu treningów na każdy sezon meczowy, organizację wspólnych treningów, wystawianie reprezentacji Lubartowa na turnieje i mecze towarzyskie.Ujednoliceniem systemu szkolenia zajmie się trener koordynator zatrudniony w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji ) w celu ujednolicenia systemu szkolenia dzieci i młodzieży w naszym mieście.

Dokument podpisali burmistrz Krzysztof Paśnik, dyrektor MOSiR Aneta Symbor, prezes MKS Lewart Lubartów Maciej Jaworski, prezes KS Orlik Lubartów Artur Stój. Obecny był też naczelnik wydziału Promocji, Kultury, Sportu i Komunikacji Społecznej Artur Kuśmierzak.

Sylwia Cichoń