Poseł: chcemy debaty o problemach Polaków

Spotkanie z posłem na Sejm Mariuszem Kamińskim zorganizował w sobotę Zarząd Powiatu Lubartowskiego Prawa i Sprawiedliwości.

Marian KAminskiPodczas blisko dwugodzinnego spotkania w kinie Lewart Mariuszowi Kamińskiemu towarzyszyli poseł Małgorzata Sadurska oraz senator Stanisław Gogacz. Poseł mówił o problemach społecznych związanych z bezrobociem, ubożeniem społeczeństwa oraz masowymi wyjazdami Polaków do pracy za granicą. – Od miesięcy walczymy, aby w polskim sejmie odbyła się debata o tym, jak walczyć z bezrobociem. Nie o tematach zastępczych, nie o związkach partnerskich, ale o realnych problemach Polaków.

Według posła rozwiązaniem sytuacji bezrobocia w kraju jest „Narodowy program zatrudnienia”, polegający m.in. na systemie ulg dla przedsiębiorców tworzących nowe miejsca pracy. Pomysłem na sfinansowanie takiego programu byłoby np. wprowadzenie podatku bankowego, czy podatek obrotowy dla hipermarketów.

– To jest hańba, że szereg ludzi starszych ma renty i emerytury poniżej tysiąca zł. Żądamy jako PiS, aby od tych niskich emerytur i rent rząd zaprzestał pobierania podatku dochodowego. Podczas kiedy oligarchowie płacą podatki poza Polską, bo mają firmy zarejestrowane w rajach podatkowych, państwo od najbiedniejszych emerytów i rencistów ściąga 18 procent podatku.

kaminski publicznoscJako kolejny priorytet Kamiński poruszył problemy gospodarki oraz funduszy unijnych. – W ostatnich latach do Polski trafiły miliardy euro. Jak one są wydawane? Widzimy korupcję, zmowy cenowe, a to miało być koło zamachowe dla nas i naszych dzieci. Kolejny przykład – stadion narodowy, którego dach nie chciał się otworzyć. Potem jeszcze słyszymy, że szefowie spółki odpowiedzialnej za organizację Euro 2012 dostają po 1 mln 300 tys. zł nagrody za dwutygodniowe rozgrywki i koordynację działań.

Poseł wspomniał też o zorganizowanym niedawno koncercie Madonny na stadionie narodowym. – Dowiadujemy się, że z budżetu państwa dopłacono do niego 6 mln zł. Jaka jest reakcja Platformy Obywatelskiej? Szef PO w województwie Łódzkim skomentował, że gdyby to było 60, czy 600 mln, to może mielibyśmy o czym dyskutować.

Mariusz Kamiński poruszył też problem likwidacji szkół, komisariatów policji w małych miejscowościach, urzędów pocztowych, małych sądów.

O zadawanie pytań zwrócił się do publiczności Piotr Fiutka, przewodniczący Zarządu Powiatu Lubartowskiego PiS. Padały pytania m.in. o to, kto zostanie premierem, jeśli PiS wygra wybory. W odpowiedzi, jako „naturalnego kandydata” poseł podał Jarosława Kaczyńskiego. Jedno z pytań dotyczyło tego, czy PiS wejdzie w koalicję z PSL, jeśli nie uzyska bezwzględnej większości głosów. Na to pytanie jednoznaczna odpowiedź nie padła. (J.A.)

W nadchodzącą  sobotę 25 maja, o godz. 17 w kinie Lewart odbędzie się spotkanie z senatorem Stanisławem Gogaczem.