Potrącenie pieszego

Oficer Prasowy Komendy Powiatowej PSP w Lubartowie informuje, że w okresie od dnia 04.10. do dnia 10.10. na terenie powiatu lubartowskiego miało miejsce 10 zdarzeń, w tym 4 pożary i 6 miejscowych zagrożeń.

W dniu 10.10.o godz. 0034 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o potrąceniu pieszego w miejscowości Lisów, gm. Lubartów. Po dojeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono, że na DK 19 w miejscowości Lisów doszło do potrącenia pieszego przez samochód osobowy Renault Traffic. Pojazdem podróżował mężczyzna, który nie miał obrażeń zewnętrznych, był w szoku. Droga została całkowicie zablokowana. Potrącony mężczyzna znajdował się w odległości ok. 20 metrów od pojazdu w rowie po przeciwnej stronie drogi. Poniósł śmierć na miejscu od odniesionych obrażeń. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz pojazdu. Okolice przeszukano. W działaniach udział brały zastępy z JRG w Lubartowie oraz OSP w Brzezinach.

Do podobnego zdarzenia doszło trzy dni wcześniej 07.10.2021 po godzinie 19, kiedy na DK 19 w miejscowości Czerwonka-Gozdów pieszy został potrącony przez ciężarówkę. W wyniku zdarzenia również poniósł śmierć na miejscu.