Potrącenie rowerzystki w gminie Kock

Oficer Prasowy Komendy Powiatowej PSP w Lubartowie informuje, że w okresie od dnia 24.01.2022 r. do dnia 30.01.2022 r. na terenie powiatu lubartowskiego miało miejsce 27 zdarzeń, w tym 3 pożary i 24 miejscowe zagrożenia.

W dniu 28.01. o godz. 1258 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o potrąceniu na DK 48 w miejscowości Białobrzegi-Kolonia, gm. Kock. Na miejscu zdarzenia ustalono, że kierujący samochodem dostawczym potrącił rowerzystkę. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz pomogli ratownikom medycznym w udzieleniu pierwszej pomocy poszkodowanej kobiecie, która została później przewieziona do szpitala. Ruch na DK 48 był całkowicie zablokowany.

Chwilę po zakończeniu działań strażacy otrzymali kolejne zgłoszenie w tej lokalizacji. Okazało się, że w korku, który utworzył się na zablokowanej DK 48 doszło do zderzenia trzech pojazdów – ciężarówki, busa i autolawety. W wyniku tego wypadku poszkodowany został kierowca busa. Miejsce zdarzenia oraz pojazdy zabezpieczono. Poszkodowany przekazany zespołowi ratownictwa medycznego został przewieziony do szpitala. Dalsze czynności na miejscu prowadzili policjanci.

W działaniach udział brały zastępy z JRG w Lubartowie, JRG w Radzyniu Podlaskim oraz OSP w Kocku.

W związku z warunkami pogodowymi w dniach 30 i 31 stycznia Stanowisko Kierowania KP PSP w Lubartowie odebrało 21 zgłoszeń związanych z usuwaniem skutków silnego wiatru i opadów atmosferycznych. Większość zdarzeń dotyczyła powalonych drzew, jedno uszkodzonego dachu i jedno zerwanej linii energetycznej.