„Powitanie jesieni” w Przedszkolu nr 2

„Powitanie jesieni” zorganizowano 13 października w  Przedszkolu Miejskim Nr 2 w Lubartowie.
O tym, że jesień jest jedną z najpiękniejszych pór roku ze względu na swoje bogactwo barw, wiedzą duzi i mali. Nasza Pani Jesień była równie piękna. Przywitaliśmy ją razem przy muzyce A. Vivaldiego „ Cztery pory roku – Jesień ”. Wszystkie przedszkolaki  zgromadziły się na placu przedszkolnym w jesiennych nakryciach głowy., wykonanych wspólnie z rodzicami.  Jakie było zdziwienie, gdy zobaczyliśmy piękną panią w długiej, kolorowej sukni i wianku  z liści na głowie, z koszem pełnym darów z sadu, lasu i ogrodu. Pani Jesień powitała nas wierszem i zaprosiła dzieci do wspólnego tańca „ Idzie jesień ”. Następnie dzieci miały okazję wykazać się wiedzą na temat nowej poru roku poprzez rozwiązywanie zagadek zadawanych przez naszego wyjątkowego gościa. Pląsom i zabawom towarzyszyła muzyka i jesienne piosenki. Wszystkie grupy zaprezentowały  swoje jesienne nakrycia głowy oraz wokalne talenty:

Grupa I „Krasnoludki ”  zaśpiewała piosenkę pt. „ Ola i liście ”,
Grupa II „ Motylki ” zaśpiewała piosenkę pt. „ Malowana jesień ”
Grupa III „ Pszczółki ” śpiewała i tańczyła piosenkę o listkach  pt. „ Kolorowe liście ”
Grupa IV „ Misie” zaśpiewała piosenkę „ Idzie jesień poprzez świat ”

Grupa V „ Biedronki” zaśpiewała balladę pt. „ Już jesień ”

Następnie przenieśliśmy się w świat zadań – oczywiście jesiennych. Każda grupa poradziła sobie wzorowo. Przedszkolaki zbierały kasztany, segregowały dary jesieni, wkładając je do poszczególnych koszy, turlały dynią, liczyły jabłuszka i układały rebus.

 Na koniec uroczystości Pani Jesień poczęstowała dzieci śliwkami zapraszając na pyszny obiad: zupę dyniową i muffinki dyniowe. Pani Dyrektor Beata Guz podziękowała za wspólną zabawę.

Mamy nadzieję, że tak miło powitana jesień nie będzie smutna, nudna i zimna, ale przepiękna, barwna, ciepła i bogata w jesienne skarby!

Grono pedagogiczne Przedszkola nr 2