„Powrót do dobrej przeszłości”

13 kwietnia w hali przy ZS 2 w Lubartowie odbyła się IV edycja turnieju „Powrót do dobrej przeszłości”. W imprezie wzięły udział 4 drużyny: LUKS Lubartów 93’-91’; LUKS Lubartów 90’; LUKS Lubartów 87’-82’; UKS „Sprint” Ulan-Majorat 91’-02’.

Przed oficjalnym rozpoczęciem turnieju w wyniku losowania zostały wybrane pary półfinałowe. I tak w pierwszym półfinale udział brały drużyny z roczników 93’-91’ oraz 87’-82’. Po ciężkiej walce na parkiecie ze zwycięstwa mogła cieszyć się drużyna z roczników 93’-91’, zapewniając sobie tym samym miejsce w finale rozgrywek. W drugim meczu półfinałowym stanęły naprzeciwko siebie drużyny z Lubartowa z rocznika 90’ oraz goście z Ulana Majoratu. Goście okazali się być za mocni dla starszych kolegów z Lubartowa i pewnie pokonali gospodarzy.

Po zakończeniu meczy półfinałowych odbył się „Trening z mistrzem” prowadzony przez p. Małgorzatę Rolę – ikonę lubelskiej piłki ręcznej oraz Katarzynę Wojdat. W zajęciach brali udział zawodnicy występujący w turnieju oraz dzieci z lubartowskich szkół i przedszkoli.

Po zakończeniu treningu zawodnicy wrócili na parkiet, aby zmierzyć się w meczach decydujących o końcowej klasyfikacji turnieju. I tak w meczu o 3 miejsce spotkały się ze sobą drużyny z Lubartowa z roczników 90’ oraz 87’-82. Po emocjonującym spotkaniu lepsi okazali się zawodnicy z drużyny rocznika 87’-82’ i to oni cieszyli się z 3 miejsca w zawodach.

W wielkim finale stanęły na przeciwko siebie drużyny z Lubartowa z rocznika 93’-91’ oraz goście z Ulana. Po bardzo ciężkim spotkaniu lepsza okazała się drużyna przyjezdnych i to ona cieszyła się z pucharu za 1 miejsce w IV edycji turnieju ”Powrót do dobrej przeszłości”.

Klasyfikacja końcowa:

  1. UKS „Sprint” Ulan-Majorat
  2. LUKS Lubartów 93’-91’
  3. LUKS Lubartów 87’-82’
  4. LUKS Lubartów 87’-82’

Głównymi arbitrami na turnieju była para sędziowska z Lublina Kamila Widz oraz Bogdan Pomorski.

Organizatorami turnieju był LUKS Lubartów przy współpracy z UKS TOP Lubartów.

Dziękujemy sponsorom, Urzędowi Miasta oraz wszystkim, którzy przyczynili się do tego aby takie wydarzenie miało miejsce w naszym mieście.

Organizatorzy