POWSTAJE KSIĄŻKA O ŚWIĘCIE ROWERU

Święto Roweru jest organizowane w Lubartowie od 1994 roku. To impreza, która już na stałe wpisała się w historię Lubartowa, Powiatu Lubartowskiego i Województwa Lubelskiego. Śmiało można przypuszczać, że jest to największa rekreacyjna, rowerowa impreza w Polsce, a może nawet w Europie. W ostatnich latach bierze w niej udział grupa amatorów jazdy rowerem, przekraczająca 10.000 uczestników. W 2019 roku w XXVI Święcie Roweru wzięło udział 12.820 osób, którzy przejechali 596.236 kilometrów. Corocznie w organizację tak wspaniałego wydarzenia zaangażowanych jest ponad 200 wolontariuszy.

– Długa historia i masowy udział uczestników sprawiają, że jako organizatorzy postanowiliśmy utrwalić historię Świata Roweru w postaci okolicznościowego wydawnictwa. Mamy ambicje spisać i wydać w postaci książki to, co wydarzyło się w trakcie naszej wspólnej imprezy. Na łamach wydawnictwa pojawią się m.in. wspomnienia i opinie uczestników, statystki i dane liczbowe, obfita dokumentacja fotograficzna. Przewidujemy także możliwość zaprezentowania firm i osób, które finansowo i organizacyjnie wspierały nas, niosąc ogromną pomoc mówi szef społecznego komitetu organizacyjnego Święta Roweru Janusz Pożak.

Organizatorzy mają już znaczną ilość materiałów, ale ciągle poszukują nowych i interesujących, które będzie można zaprezentować w wydawnictwie. Jeżeli dysponują Państwo ciekawymi zdjęciami albo chcą podzielić się niebanalnymi wspomnieniami i historiami, to zachęcamy do kontaktu. Szczególnie cenne są zdjęcia i materiały związane z pierwszymi edycjami Święta Roweru.

Dane kontaktowe:

e-mail: [email protected]

Janusz Pożak tel. 507 082 307, e-mail: [email protected]

Edyta Lewtak tel. 506 863 142, e-mail: [email protected]

Ireneusz Góźdź tel. 607 213 852, e-mail: [email protected]