Powstała przestrzeń dla ludzi wrażliwych

Koncert jazzowy rozpoczął oficjalną działalność nowej strony internetowej LubArtOpen.pl. Wydarzenie miało miejsce 23 lutego w restauracji artystycznej „W Bramie”. Stronę prowadzi nasza koleżanka redakcyjna Aleksandra Jędryszka.

LubArtOpen to blog o szeroko pojętej sztuce i wszelkich, możliwych wartościach w otaczającej nas przestrzeni. Centralnym punktem tej przestrzeni jest Lubartów – miasto, którego duszą są wyjątkowi ludzie – czytamy na stronie projektu.
W Lubartowie dużo się dzieje, a blog ma być miejscem do zaprezentowania tych wydarzeń – mówiła Ola. Prezentacja twórczości lokalnych artystów na łamach bloga ma przyczynić się do promocji naszego miasta. Na spotkanie przyszli ludzie kultury, władze miasta, rodzina, znajomi i przyjaciele Oli. Podczas koncertu „W Bramie” wystąpili Jacek i Kuba Mielcarkowie ze swoimi aranżacjami standardów jazzowych. Ponadto zaprezentowali się wykonawcy z naszego miasta Aleksandra Rudzińska i Arkadiusz Borzęcki – studenci Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie. Przy akompaniamencie Piotra Wójcika zaśpiewała również Aleksandra Jędryszka.
Podczas spotkania można było obejrzeć wystawę zdjęć związaną z kulturą i sztuką w Lubartowie, których autorką w dużej mierze jest gospodyni spotkania.

R. Ozonek, foto. M. Jędrzejewski