Pożar altanki: strażacy znaleźli ciało mężczyzny

Oficer Prasowy KP PSP w Lubartowie informuje, że w okresie od dnia 13.05. do dnia 19.05. na terenie powiatu lubartowskiego powstało 13 zdarzeń, w tym 4 pożary oraz 9 miejscowych zagrożeń.

 13.05. o godz. 17.31 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze altanki na ogródkach działkowych „ Zielony Dół” w Lubartowie przy ulicy Lipowej. Po przybyciu na miejsce okazało się, że na jednej z posesji doszło do pożaru poddasza w altance działkowej. Do obiektu nie doprowadzone były żadne media, drzwi zamknięte były od wewnątrz. Ratownicy wyposażeni w aparaty ochrony dróg oddechowych przystąpili do działań ratowniczo- gaśniczych. W trakcie prowadzonych działań od właścicieli sąsiednich posesji dowódca otrzymał informację, że wewnątrz może znajdować się 1 osoba. Po dotarciu na poddasze ratownicy zauważyli pod warstwą materiałów palnych ciało mężczyzny. Przybyły na miejsce zdarzenia Zespół Ratownictwa Medycznego stwierdził zgon. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było prawdopodobnie zaprószenie ognia od piecyka do ogrzewania pomieszczeń – tzw. „kozy”. W wyniku pożaru uległa spaleniu konstrukcja dachu i wyposażenie poddasza. W działaniach gaśniczych brały udział: 2 zastępy z JRG Lubartów oraz zastęp OSP
w Brzezinach.

19.05. o godz. 2253 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku motocykla marki Husqvarna w miejscowości Mejznerzyn, gm. Michów. Po dojechaniu do miejsca zdarzenia stwierdzono, że motocykl stoi oparty o drzewo. Obok pojazdu leżał nieprzytomny mężczyzna w wieku ok. 20 lat. Zdarzenie powstało na drodze szutrowej w pobliżu lasu. Przybyły na miejsce zastęp OSP z Michowa udzielił pomocy medycznej osobie poszkodowanej oraz zabezpieczył i oświetlił teren akcji. Mężczyzna został zabrany przez ZRM do szpitala. W zdarzeniu udział brały: 2 zastępy JRG Lubartów oraz zastęp OSP z Michowa.