Pożar auta w gminie Michów

Oficer Prasowy Komendy Powiatowej PSP w Lubartowie informuje, że w okresie od dnia 08.02. do dnia 14.02. na terenie chronionym przez komendę miało miejsce 14 zdarzeń, w tym 5 pożarów, 6 miejscowych zagrożeń oraz 3 alarmy fałszywe.

W miniony weekend tj. 12.01. w godzinach popołudniowych do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie dotyczące karetki pogotowia, która zsunęła się z pobocza drogi do rowu. Zespół Pogotowia Ratunkowego jechał do pacjentki, która potrzebowała pomocy. Zdarzenie miało miejsce na zaśnieżonej drodze pomiędzy miejscowościami: Brzostówka i Wólka Zawieprzycka, gm. Serniki. Po przybyciu na miejsce zastępów straży, droga została udrożniona przy pomocy równiarki oraz ciągnika rolniczego z pługiem z Zarządu Dróg Powiatowych w Lubartowie. Następnie po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia strażacy wyciągnęli pojazd na odśnieżoną drogę. Do pacjentki oczekującej na pomoc został zadysponowany drugi Zespół Ratownictwa Medycznego. W zdarzeniu brały udział: zastęp JRG Lubartów oraz zastępy OSP z Nowej Woli i Wólki Starej.

W dniu 13.02. o godz. 12:58 w miejscowości Rudno gm. Michów doszło do pożaru samochodu osobowego. Na miejsce zdarzenia okazało się, że pali się samochód osobowy marki Opel Omega. Pożar obejmował komorę silnika oraz częściowo wnętrze pojazdu. Auto wyposażone było w instalację gazową oraz zbiornik gazu LPG zainstalowany w tylnej części. Podjęte działania gaśnicze znacznie ograniczyły rozmiary i skutki pożaru. Kierujący pojazdem mężczyzna nie odniósł żadnych obrażeń. W działaniach gaśniczych brały udział zastępy: JRG Lubartów i OSP Michów.