Pożar budynku w gminie Kamionka

Oficer Prasowy KP PSP w Lubartowie informuje, że w okresie od dnia 04.03. do dnia 10.03. na terenie powiatu lubartowskiego powstały 34 zdarzenia, w tym 18 pożarów oraz 16 miejscowych zagrożeń.

10 marca o godz. 0522 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku inwentarskiego w miejscowości Biadaczka, gmina Kamionka. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pali się budynek inwentarski  z pomieszczeniami gospodarczymi. W chwili dojazdu zastępów ratowniczych pożarem
w całości objęty był dach i poddasze obiektu oraz częściowo jedno pomieszczenie gospodarcze. Pożar stwarzał bezpośrednie zagrożenie dla sąsiednich drewnianych budynków gospodarczych oraz domku letniskowego i garażu blaszanego. Zwierzęta znajdujące się w pomieszczeniach inwentarskich zostały ewakuowane do innego obiektu gospodarczego znajdującego się na posesji.
Prawdopodobną przyczyną pożaru mogło być zwarcie instalacji elektrycznej. W zdarzeniu udział brał 2 zastępy z JRG Lubartów oraz OSP Kamionka, OSP Samoklęski, OSP Kozłówka, OSP Syry, OSP Starościn.

W powyższym okresie w związku z występującymi silnymi podmuchami wiatru strażacy wyjeżdżali 11 razy do usuwania obłamanych konarów oraz przewróconych drzew.