Pożar budynku w gminie Niedźwiada

Oficer Prasowy Komendy Powiatowej PSP w Lubartowie informuje, że w okresie  od dnia 03.04.2023 r. do dnia 10.04.2023 r. na terenie powiatu lubartowskiego miało miejsce 16zdarzeń,w tym 6 pożarów i 10 miejscowych zagrożeń.

W dniu 06.04.2023 r.  o godz. 1710 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku w miejscowości Brzeźnica Bychawska-Kolonia, gm. Niedźwiada.

Na miejscu zdarzenia stwierdzono, że płonie drewniany budynek. W momencie przyjazdu strażaków obiekt był całkowicie objęty pożarem. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu dwóch prądów wody w natarciu do wewnątrz budynku co doprowadziło do opanowania pożaru. Z informacji uzyskanych od świadków zdarzenia wynikało, że istniała możliwość przebywania wewnątrz osoby poszkodowanej – po przeszukaniu nie stwierdzono obecności osób. 

W działaniach brały udział zastępy z JRG w Lubartowie, OSP w Niedźwiadzie oraz OSP w Brzeźnicy Bychawskiej. W dniu 09.04.2023 r. w rzece Wieprz zostały odnalezione zwłoki. Zgodnie z informacją Policji elementy ubrania wskazują, że może to być ciało poszukiwanej od grudnia ubiegłego roku 36-latki, która wpadła do rzeki ratując 10-letniego syna. Decyzją prokuratora ciało zostało zabezpieczone w celu przeprowadzenia niezbędnych czynności identyfikacyjnych.