Pożar budynku w gminie Uścimów

Oficer Prasowy Komendy Powiatowej PSP w Lubartowie informuje, że w okresie  od dnia 11.12.2023 r. do dnia 17.12.2023 r. na terenie powiatu lubartowskiego miało miejsce 13 zdarzeń, w tym 7 miejscowych zagrożeń oraz 6 pożarów.

W dniu 16.12.2023 r. o godz.: 2252 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęłozgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Maśluchy gm. Uścimów.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania, stwierdzono że pożarem objęte są pomieszczenia wewnątrz budynku. Z okien wydobywał się gęsty dym. Mieszkanka budynku, opuściła go samodzielnie przed przybyciem ratowników. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i przystąpili do natarcia podając prądy wody do wnętrza budynku. Podczas przeszukiwania budynku odnaleziony i ewakuowany został nieprzytomny mężczyzna. Poszkodowanego przekazano zespołowi ratownictwa medycznego. Podjęte działania doprowadziły do lokalizacji pożaru. Pomieszczenia zostały oddymione i przewietrzone, a wnętrze obiektu sprawdzono przy użyciu kamery termowizyjnej. W trakcie działań załoga karetki pogotowia poinformowała, że życia mężczyzny nie udało się uratować.

W działaniach udział brały zastępy z JRG Lubartów, OSP Nowy Uścimów, OSP Drozdówka, OSP Głębokie, OSP Ostrów Lubelski oraz OSP Jamy.