Pożar budynku w Samoklęskach

Oficer Prasowy KP PSP w Lubartowie informuje, że w okresie od dnia 20.01. do dnia 26.01. na terenie powiatu lubartowskiego powstało 9 zdarzeń, w tym 3 pożary, 5 miejscowych zagrożeń oraz 1 alarm fałszywy.

W dniu 25.01. o godz. 1355 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Wandzin, gm. Lubartów. Na miejscu okazało się, że na drodze DK 19 przy wiadukcie doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych marki Opel (Astra i Vectra). Pierwszym pojazdem podróżujący kierowca nie odniósł żadnych obrażeń. Natomiast z drugiego samochodu Opla Vectry, którym podróżowały 4 osoby Zespół Ratownictwa Medycznego przetransportował kierowcę oraz jedną z pasażerek do szpitala. Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu instalacji elektrycznej w obu pojazdach. Do czasu zakończenia działań ratowniczych droga krajowa była całkowicie zablokowana. W działaniach udział brały: 2 zastępy JRG Lubartów oraz zastęp OSP w Wólce Rokickiej.

W dniu 26.01. o godz. 2116 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Samoklęski, gm. Kamionka. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pali się wschodnia elewacja budynku mieszkalnego. Wewnątrz budynku oraz na nieużytkowym poddaszu występowało duże zadymienie. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, sprawdzeniu obecności energii elektrycznej w obiekcie. Następnie ratownicy wyposażeni w aparaty ochrony układu oddechowego oraz linię gaśniczą przystąpili do działań. W trakcie prowadzonych czynności z wnętrza budynku została wyniesiona i schłodzona butla z gazem propan butan o pojemności 11kg. Pożar nie stanowił zagrożenia dla sąsiednich obiektów. W trakcie prowadzonych działań prowadzona została ewakuacja mienia do pobliskiego pomieszczenia gospodarczego.  W działaniach udział brały: 2 zastępy JRG Lubartów oraz zastępy z OSP w Samoklęskach, OSP w Kamionce, OSP w Starościnie oraz OSP w Syrach.