Pożar budynku w Serocku

Oficer Prasowy Komendy Powiatowej PSP w Lubartowie informuje, że w okresie  od dnia 20.06.2022 r. do dnia 26.06.2022 r. na terenie powiatu lubartowskiego miało miejsce 39 zdarzeń, w tym 5 pożarów, 32 miejscowe zagrożenia i 1 alarm fałszywy.

W dniu 25.06.2022 r. o godz. 1121 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Serock, gm. Firlej.

Na miejscu zdarzenia okazało się, że pali się strych nad poddaszem użytkowym, w budynku mieszkalnym. W chwili dojazdu pierwszych zastępów straży pożarnej widoczne były ogień i dym wydobywające się z kalenicy dachu. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, a następnie podali prąd wody z zewnątrz jednoczenie prowadząc ewakuację mienia. Po wykonaniu dostępu do przestrzeni objętej pożarem, podano kolejne prądy wody od wewnątrz. Konieczna była rozbiórka części pokrycia dachowego. Dzięki podjętym działaniom pożar opanowano i ugaszono. Nikt nie został poszkodowany.

W działaniach brały zastępy z JRG w Lubartowie oraz OSP w Firleju, Kunowie, Serocku, Brzezinach, Pałecznicy, Kamionce i Ostrowie Lubelskim.