Pożar, pompowanie wody i auta w zaspach

Oficer Prasowy Komendy Powiatowej PSP w Lubartowie informuje, że w okresie od 27 stycznia do 2 lutego na terenie chronionym przez komendę miało miejsce 15 zdarzeń, w tym 5 pożary oraz 10 miejscowych zagrożeń.SLUCHMED1

Wypadek w Przytocznie
SAM_1634Do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie 27 stycznia o godz. 07:51 wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Przytoczno w gminie Jeziorzany. Po przybyciu na miejsce stwierdzono, że na skrzyżowaniu DK 48 z drogą powiatową 1359L doszło do zderzenSAM_1633ia dwóch samochodów osobowych: opla z bmw. Ruch w miejscu zdarzenia odbywał się wahadłowo. Pojazdami uczestniczącymi w kolizji podróżowały cztery osoby. Dwie z nich odniosły lekkie obrażenia, po przebadaniu przez zespół Pogotowia Ratunkowego pozostały na miejscu. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów oraz odcięciu dopływu gazu w obydwu pojazdach. W działaniach trwających dwie godziny udział brały dwa zastępy z JRG  Lubartów, zastęp OSP Przytoczno oraz OSP Jeziorzany.

Pożar w Wielkiem
Do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie 31 stycznia o godz. 16:45 wpłynęło zgłoszenie o pożarze w miejscowości Wielkie gm. Abramów.  W chwili przybycia na miejsce straży stwierdzono, że pali się parterowy budynek mieszkalny. Pożar stwarzał zagrożenie dla drugiego budynku mieszkalnego, który był bezpośrednio przyległy do obiektu objętego pożarem. Osób poszkodowanych nie było. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu instalacji elektrycznej oraz podaniu wody z dwóch linii gaśniczych do wnętrza mieszkania. Z uwagi na występujące duże zadymienie ratownicy pracowali w sprzęcie ochrony dróg oddechowych. Po ugaszeniu pożaru oddymiono pomieszczenia oraz usunięto tlące się elementy na zewnątrz. W działaniach trwających ponad trzy i pół godziny udział brał jeden zastęp z JRG Lubartów oraz zastępy  OSP Abramów, Michów, Samoklęski, Wielkie oraz Syry.

 OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA