Pożar pustostanu w Lubartowie

Oficer Prasowy Komendy Powiatowej PSP w Lubartowie informuje, że w okresie od dnia 13.03.2023 r. do dnia 19.03.2023 r. na terenie powiatu lubartowskiego miało miejsce36 zdarzeń, w tym 15 miejscowych zagrożeń , 20 pożarów oraz 1 alarm fałszywy.

W dniu 19.03.2023 r. o godz. 0548 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze  altany, pustostanu w Lubartowie.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że doszło do pożaru drewnianej altany. W chwili przybycia strażaków pożarem objęta była już cała konstrukcja. Pożar stwarzał zagrożenie dla znajdujących się w pobliżu budynków gospodarczych oraz garażu. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu dwóch prądów wody w natarciu na palącą się altanę. Pożar opanowano i dogaszono. Nikt nie został poszkodowany.

W zdarzeniu udział brały zastępy z JRG w Lubartowie oraz OSP w Brzezinach.

W minionym tygodniu miało również miejsce 15 pożarów trawy, rozpoczął się więc sezon wypalania traw i nieużytków. Jak co roku Państwowa Straż Pożarna prowadzi kampanię „Stop Pożarom Traw”. Zachęcamy do obserwowania naszych profili społecznościowych oraz udostępniania i powielania publikowanych tam treści.