Pożar samochodu osobowego

Oficer Prasowy Komendy Powiatowej PSP w Lubartowie informuje, że w okresie  od dnia 06.02.2023 r. do dnia 12.02.2023 r. na terenie powiatu lubartowskiego miało miejsce 21 zdarzeńw tym: 11 pożarów i 10 miejscowych zagrożeń.

Pośród pożarów tylko w minionym tygodniu miało miejsce 5 pożarów sadzy. Jest to bardzo duża ilość biorąc pod uwagę potencjalne skutki takiego pożaru, który w niesprzyjających warunkach może przerodzić się w pożar dachu lub całego budynku. Przypominamy o obowiązku czyszczenia przewodów kominowych, które zgodnie z prawem w przypadku kotłów opalanych paliwem stałym należy wykonywać 4 razy w roku.

W dniu 10.02.2023 r.  o godz. 22:24 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego w Lubartowie.

Na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pali się wnętrze pojazdu. Samochód znajdował się na parkingu między blokami. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądu wody w natarciu do wnętrza pojazdu, co doprowadziło do ugaszenia pojazdu. W wyniku zdarzenia nikt nie został poszkodowany.