Pożar w gminie Jeziorzany

Oficer Prasowy Komendy Powiatowej PSP w Lubartowie informuje, że w okresie od dnia 04.01. do dnia 10.01.na terenie chronionym przez komendę miało miejsce 15 zdarzeń, w tym 2 pożary, 12 miejscowych zagrożeń i 1 alarm fałszywy.

W dniu 06.01. o godz. 1839 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o dużym zadymieniu w piwnicy budynku mieszkalnego w Krępie, gm. Jeziorzany. Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, że w drewnianym budynku mieszkalnym, doszło do zadymienia piwnicy oraz częściowo pomieszczeń na parterze. Po odłączeniu dopływu prądu elektrycznego ratownicy wyposażeni w aparaty ochrony układu oddechowego oraz zabezpieczeni linią gaśniczą weszli do wnętrza budynku w celu rozpoznania zagrożenia. W wyniku rozpoznania stwierdzono, że doszło do awarii elektrycznego podgrzewacza wody c.o znajdującego się w piwnicy. Pomieszczenia w budynku zostały oddymione i przewietrzone. Następnie za pomocą detektora wielogazowego przeprowadzone zostały pomiary, które nie wykazały obecności mierzonych gazów szkodliwych. W zdarzeniu brały udział zastępy: JRG Lubartów, JRG Ryki, OSP Przytoczno, OSP Jeziorzany.

W dniu 10.01. o godz. 828 wpłynęła informacja o pożarze poddasza w budynku mieszkalnym w miejscowości Niedźwiada Kolonia. Do działań gaśniczych zadysponowane zostały łącznie 4 zastępy z Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej. Na miejscu zdarzenia stwierdzono, że doszło do pożaru sadzy w nagromadzonej w przewodzie dymowym. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i usunięciu materiałów palnych z pieca centralnego ogrzewania pożar sadzy został ugaszony. Pomieszczenia bezpośrednio przyległe do komina skontrolowano za pomocą kamery termowizyjnej, która nie wykazała ukrytych ognisk pożaru. W zdarzeniu brały udział 2 zastępy JRG Lubartów oraz OSP z Niedźwiady i Pałecznicy.