Pożar w Kocku. Druh OSP wyruszy rowerem na Hel, aby wesprzeć poszkodowanych

Oficer Prasowy Komendy Powiatowej PSP w Lubartowie informuje, że w okresie  od dnia 24.07.2023 r. do dnia 30.07.2023 r. na terenie powiatu lubartowskiego miało miejsce 24 zdarzenia w tym 20 miejscowych zagrożeń oraz 4 pożary.

24.07.2023 r.  o godz. 1532 do Komendy Powiatowej PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie, o pożarze samochodu osobowego w miejscowości Łucka-Kolonia, gm. Lubartów.

Na miejscu stwierdzono, że na terenie jednej z prywatnych posesji doszło do pożaru pojazdu osobowego. Pożarem objęty był cały przedział komory silnika. Przed przyjazdem straży pożarnej podjęto próbę ugaszenia pojazdu przy pomocy gaśnic proszkowych – bezskutecznie. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i podali jeden prądu gaśniczy w natarciu na palący się pojazd. Osób poszkodowanych nie było. Ruch drogowy był całkowicie zablokowany. Podjęte działania doprowadziły do ugaszenia pożaru.

————————————————————————————————–

20 lipca 2023 r. ok. godz. 8 rano przy ul. Warszawskiej w Kocku doszło do pożaru domu jednorodzinnego. Po przybyciu pierwszej jednostki, płomienie z domu wydostawały się przez okna, pożar był już rozwinięty. Trzy osoby zostały poszkodowane, w tym jedna została ewakuowana z płonącego budynku. Ogień pochłonął cały dobytek rodziny, mamy, taty oraz ich trzech pociech, którym nie zostało nic.

Jeden z druhów z jednostki OSP w Kocku postanowił pomóc rodzinie, której spłonęło wszystko, od ubrań po meble, czy nawet książki służące do nauki. W zamian za ofiarowaną pomoc, chłopak chce pokonać siedmiodniową, samotną trasę rowerem z miasta Kock (powiat lubartowski, woj. lubelskie) na Hel.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Lubartowie wspólnie z jednostką OSP Kock zaprasza do wsparcia zbiórki wszystkich ludzi dobrych serc. Zbiórka ma na celu godny powrót dzieci do szkoły oraz ich wyjazd na wymarzone kolonie, które dadzą im odrobinę szczęścia i pozwolą chociaż przez chwilę ulżyć w tej ogromnej krzywdzie.

Link do zbiórki: https://zrzutka.pl/z/ospkock

Start rajdu: 1 sierpnia. Trasa: Kock – Adamów – Żelechów – Kołbiel – Otwock – Warszawa – Płońsk – Skwirlno – Brodnica – Kwidzyń – Gniew – Pelpin – Tczew – Gdańsk – Sopot – Gdynia – Puck – Władysławowo – Chałupy – Hel.

Relacje z podróży będą zamieszczane na profilach społecznościowych Komendy Powiatowej PSP w Lubartowie.