Pożar w Rudnie

W dniu 23 listopada o godz. 2314 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze stodoły oraz budynku gospodarczego w miejscowości Rudno, gmina Michów.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów ratowniczych stwierdzono, że pali się budynek stodoły wraz z przyległym do niego garażem. Dłuższy bok stanowiła stodoła, krótszy garaż – użytkowany jako stolarnia. W chwili przybycia pożarem objęty był cały garaż oraz fragment stodoły. Na miejscu działania prowadziły zastępy z OSP Michów oraz OSP Kamionka, podając dwa prądy wody w natarciu na palące się wnętrze garażu oraz stodoły. Zasilanie w energię elektryczną budynku zostało odłączone. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu kolejnych dwóch prądów wody na źródło pożaru. Na miejsce działań przybyły kolejne siły i środki. Działania te doprowadziły do lokalizacji pożaru i jego ugaszenia.

W zdarzeniu udział brały dwa zastępy z JRG Lubartów oraz OSP Michów, OSP Kamionka, OSP Abramów, OSP Giżyce, OSP Elżbietów.