Pożar w Starościnie

16 stycznia o godz. 2158 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Starościn, gmina Kamionka.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pali się budynek mieszkalny, jednokondygnacyjny z poddaszem użytkowym. Osób poszkodowanych nie było. Pożar nie stwarzał zagrożenia dla pozostałych obiektów. Na miejscu działania prowadziły przybyłe jednostki OSP, które zabezpieczyły miejsce zdarzenia i podawały dwa prądy wody w natarciu. Zasilanie w energię elektryczną zostało zdalnie odłączone przez pracowników zakładu energetycznego. Działania wewnątrz obiektu prowadzone były w aparatach ochrony dróg oddechowych. Do działań wprowadzono trzeci prąd gaśniczy wody. Sukcesywnie demontowane były elementy osłonowe ścian i likwidowane poszczególne ogniska pożaru. W nieużytkowej części poddasza znajdowały się materiały palne w postaci tekstyliów i plastikowych elementów. Przy pomocy drabiny mechanicznej przystąpiono do rozbiórki pokrycia dachu i usuwania materiału palnego z poddasza. Prowadzone działania doprowadziły do ugaszenia pożaru.

W zdarzeniu udział brały trzy zastępy z JRG Lubartów oraz zastępy OSP Kamionka, OSP Starościn, OSP Samoklęski, OSP Ostrów Lubelski, OSP Kozłówka.