Poznajemy Polskę – uczniowie II LO we Wrocławiu

Uczniowie klas drugich z II Liceum Ogólnokształcącego w Lubartowie w dniach 23-25 października uczestniczyli w wycieczce do Wrocławia w ramach programu „Poznaj Polskę”.

Pierwszy dzień wyjazdu spędziliśmy na zwiedzaniu najpopularniejszych atrakcji we Wrocławiu. Pani przewodnik przybliżyła nam historię takich miejsc jak: Ostrów Tumski, archikatedra św. Jana Chrzciciela, Most Tumski, brama kluskowa. Następnie zobaczyliśmy Ossolineum, gmach  Uniwersytetu Wrocławskiego i Bazylikę św. Elżbiety. Tego dnia zachwyciła nas swym pięknem i kunsztem Panorama Racławicka.

Drugiego dnia odwiedziliśmy Świątynię Pokoju w Świdnicy, która urzeka swoim barokowym przepychem. Następnie udaliśmy się do Zamku Książ, który odkrył przed nami tajemnice rodu Hochbergów – Księcia Henryka XV i Księżnej Daisy oraz ich trzech synów. Zamek zachwycił nas pięknymi  wnętrzami oraz obrazami. Wieczorem wybraliśmy się na spacer wrocławskimi uliczkami.

Trzeciego dnia w centrum wiedzy Hydropolis poszerzaliśmy wiedzę z zakresu ekologii, nauki o wodzie na naszej planecie, o morzach i oceanach oraz stworzeniach zamieszkujących je. Ostatnim punktem programu była Hala Stulecia oraz Iglica i Pergola znajdujące się tuż obok. Wrocław zachwycił nas swoim pięknem oraz zachęcił do kolejnych odwiedzin.

II LO